Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech
< sekcia Zimné športy

V Ruke odštartoval SP skokanov na lyžiach triumfom Domena Prevca

Slovinec Peter Prevc sa usadil na na druhom mieste po prvej polovici MS v letoch na lyžiach na mamuťom mostíku v rakúskom Bad Mitterndorfe 15. januára 2016. Foto: TASR/AP

Slovensko opäť nemá v kolotoči SP žiadneho zástupcu.

Ruka 25. novembra (TASR) - Triumfom Domena Prevca zo Slovinska odštartoval v piatok vo fínskom stredisku Ruka nový ročník Svetového pohára skokanov na lyžiach. Na druhom mieste skončil Nemec Severin Freund a tretí bol slovinský obhajca veľkého glóbusu a starší brat víťaza Peter Prevc, ktorý pri dopade v 2. kole spadol.

Na veľkom mostíku Peter Prevc predviedol v prvom kole najdlhší skok 143,0 metrov a vybojoval si osembodový náskok pred druhým Freundom. Ten si ale neuudržal aj pre nešťastný okamih v 2. kole. Na dominanciu v uplynulej sezóne, v ktorej vyhral 15 individuálnych súťaží, čím prekonal rekord Rakúšana Gregora Schlierenzauera (13) a celkovo dosiahol 22 pódiových umiestnení, tak nadviazal "len" ziskom bronzu.

Len 17-ročný Domen Prevc išiel do 2. kole zo štvrtej pozície, ale predviedol kvalitný skok a využil aj priaznivý vietor. Je to pre neho prvé víťazstvo v SP.