< sekcia Zimné športy

Vo finále SP víťazstvo Puchnerovej, glóbus za zjazd Schmidhoferovej

Nemecká lyžiarka Viktoria Rebensburgová, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Rakúska lyžiarka Mirjam Puchnerová dosiahla svoj druhý triumf v pretekoch SP s náskokom 3 stotiniek pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou, Švajčiarka Corinne Suterová zaostala 8 stotín.

Soldeu 13. marca (TASR) - Rakúska lyžiarka Mirjam Puchnerová vyhrala v stredu finálový zjazd Svetového pohára v andorrskom Soldeu. Malý glóbus za celú sezónu získala jej krajanka Nicole Schmidhoferová.

Súťaž vyhrala 26-ročná pretekárka, ktorá sa doteraz len raz prepracovala na pódium, pred tromi rokmi tiež vyhrala finálový zjazd v St. Moritzi. V tejto sezóne ju zdobilo len šieste miesto, jediné v prvej výsledkovej desiatke. Svoj druhý triumf v pretekoch SP dosiahla s náskokom 3 stotiniek pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou, Švajčiarka Corinne Suterová zaostala 8 stotín. "Je to milé prekvapenie. Ale možno preto, že som nešla do pretekov s prílišnými očakávaniami," citoval APA Puchnerovú.

Už pred súťažou bola "guľa" za zjazd tiež čisto rakúskou záležitosťou a líderka len mala svoj 90-bodový náskok potvrdiť pred krajankou Ramonou Siebenhoferovou. Keďže tej jazda vôbec nevyšla, Schmidhoferová už po štartovom čísle päť oslavovala svoju prvú významnú trofej v SP, nie však prvú celkovo, keďže je majsterkou sveta v super-G z roku 2017. "Táto guľa má pre mňa vysokú hodnotu. Predstavujem výkonnosť počas celej sezóny. Som megašťastná," vyjadrila sa Schmidhoferová.

Výsledky finálového zjazdu žien v Soldeu:

1. Mirjam Puchnerová (Rak.) 1:32,91 min., 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,03 s, 3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,08, 4. Nadia Fanchiniová (Tal.) +0,22, 5. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,24, 6. Sofia Goggiová +0,35, 7. Nicole Delagová (obe Tal.) +0,38, 8. Stephanie Venierová (Rak.) +0,56, 9. Kira Weidleová (Nem.) +0,74, 10. Tina Weiratherová (Licht.) +0,90

Konečné poradie v zjazde SP (8 súťaží): 1. Schmidhoferová 468, 2. Venierová 372, 3. Ramona Siebenhoferová (Rak.) 354, 4. Ilka Štuhecová (Slovin.) 343, 5. Weidleová 307, 6. Suterová 288

Priebežné celkové poradie SP (po 32 z 35 súťaží): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1954 b., 2. Petra VLHOVÁ (SR) 1235, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 943, 4. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 721, 5. Federica Brignoneová (Tal.) 704, 6. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 675