Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Zimné športy

Dvojbobový špecialista Friedrich triumfoval aj v štvorboboch

So svojím tímom Martinom Grothkoppom, Alexandrom Schüllerom a Thorstenom Margisom získal tretie pohárové víťazstvo a potvrdil doménu Nemcov v tejto disciplíne.

Na veľkom mostíku v Zakopanom dominoval Kraft

Druhý Nór Robert Johansson za ním zaostal o 3,4 bodu. Tretiu priečku obsadil Japonec Jukija Sató.

Haraus vyhral slalom Svetového pohára v Záhrebe

V rovnakej kategórii žien obsadila druhú priečku Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou.

Výkon tretej Paulíny Fialkovej v masse sa zafarbil na červeno

Trénerka Anna Murínová uštedrila Paulíne veľkú pochvalu.

Fialková tretia v pretekoch s hromadným štartom v Nemecku

Fialková sa v SP dostala na pódium po šiesty raz v kariére, vďaka tretiemu miestu sa dostala na čelo klasifikácie SP v pretekoch s hromadným štartom.,aktualizované

Triumf Niskanena na 15 kilometrov klasicky

Dovtedajší líder SP v hodnotení dlhých behov Martin Johnsrud Sundby skončil štvrtý a v celkovom hodnotení klesol na druhé miesto za Bolšunova.

Noel s premiérovým triumfom v slalome

Žampa prišiel do cieľa 1. kola s veľkým mankom 4,69 s na Noela na poslednom 41. mieste zo všetkých slalomárov, ktorí dokončili prvé kolo. Falat svoju jazdu nedokončil. ,aktualizované

Vonnová naznačila koniec kariéry, bolesti sú priveľké

Tridsaťštyriročná Vonnová, ktorá super-G nedokončila, sa pritom vrátila na svahy po zranení kolena, ktoré utrpela v novembri počas tréningu.

Shiffrinová zvíťazila v super-G v slalome v Cortine d'Ampezzo

Suverénna líderka SP najlepšie zvládla nástrahy technicky veľmi náročnej trate a triumfovala aj vo svojom treťom super-G v sezóne.,aktualizované

Noel sa usadil na čele slalomu, Adam Žampa nepostúpil do 2. kola

Slovák Adam Žampa nepostúpil do 2. kola. Do cieľa prišiel s veľkým mankom 4,69 s na Noela. S číslom 58 sa pripravoval na štart ďalší slovenský reprezentant Matej Falat.,aktualizované

Otec Vlhovej poslal kritický list Slovenskej lyžiarskej asociácii

TASR list uvádza v plnom znení bez úprav.

Boby: Humphriesová vynechala sezónu pre údajné obťažovanie

Nemôžem dlhšie mlčať. Bola som v pozícii, keď som nemohla ďalej súťažiť. Neberiem to na ľahkú váhu a pre mňa osobne ide o veľa, citovala dvojnásobnú olympijskú víťazku agentúra AP.

Talian Buzzi po páde za cieľovou čiarou so zlomenou nohou

Vyšetrenie na CT preukázalo u 24-ročného zjazdára fraktúru.

Nemeckí skokani na lyžiach vyhrali súťaž družstiev v Zakopanom

Preteky poznačil pád Nemca Davida Siegela, ktorého so zraneným kolenom odniesli na nosidlách.

Slovenské biatlonistky v štafetách 5. kola len s jedným výkyvom

Priebežné poradie na medzičasoch bolo v rozpätí dosť pozoruhodné, Slovenky sa pohybovali medzi 2. a až 16. miestom, aby sa nakoniec vďaka Kuzminovej posunuli na konečné šieste.

V oboch kategóriách dvojbobov najrýchlejšie nemecké posádky

Medzi ženami bola najrýchlejšia Stephanie Schneiderová s Ann-Christin Strackovou a medzi mužmi Francesco Friedrich s Thorstenom Margisom.

V Rogle triumfovali Coratti a Jörgová

Líderka SP medzi ženami Ochnerová finišovala na treťom mieste.

V biatlonovej štafete triumfovali Francúzky, Slovenky skončili šieste

Anastasia Kuzminová na poslednom okruhu vytiahla Slovensko zo 16. miesta.,aktualizované

Kriechmayr zvíťazil v zjazde vo Wengene

V priebežnom poradí zjazdu je po piatich podujatiach na čele Feuz, celkovému poradiu SP jasne dominuje Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý v sobotňajšom zjazde neštartoval. ,aktualizované

Nóri v šprinte zavŕšili víťazné double po triumfoch Fallovej a Kläboa

Medaile putovali do Nórska, Ruska a Švédska.

Neuveriteľné, povedala Siebenhoferová po víťaznom double v Cortine

Češka Ester Ledecká obsadila ôsmu priečku (+1,26) a zaznamenala svoj druhý najlepší výsledok v kráľovskej alpskej disciplíne. Siedma bola v decembri 2017 v kanadskom Lake Louise.,aktualizované

Rakúšanka Flocková získala v Igls titul majsterky Európyv skeletone

Na čele celkového poradia Svetového pohára je po polovici sezóny Nikitinová pred Löllingovou a Tinou Hermannovou z Nemecka.

Slovenské kvarteto biatlonistov sa pred MS zľahka zoceľuje

V štafetách platí základná poučka, ak sa strieľa tak, že sa beží trestný okruh, je po paráde, a potom je to už len boj o zadné umiestenia.

Severská kombinácia: Rehrl zvíťazil v prvej časti The Triple

Podujatie sa každoročne koná v rakúskom Seefelde, tento raz ho však presunuli do Francúzska, keďže v Seefelde sa vo februári konajú majstrovstvá sveta.

Nórski biatlonisti zvíťazili v štafete 5. kola, Slováci skončili 13.

J. T. Bö rozhodol o nórskom triumfe v záverečnom bežeckom kole, v ktorom sa odpútal od Benedikta Dolla. ,aktualizované

Schwarzov triumf v kombinácii vo Wengene, Bendik skončil na 35.mieste

Jury s prihliadnutím na predpoveď počasia prehodila poradie častí kombinácie, Schwarz si v slalome vypracoval náskok dvoch desatín, ktorý v zjazde ešte zvýšil.,aktualizované

Siebenhoferová zvíťazila v zjazde v Cortine a má prvý triumf

Na druhom mieste skončila Slovinka Ilka Štuhecová, tretia bola ďalšia Rakúšanka Stephanie Venierová.,aktualizované

V Igls triumf skeletonistu Dukursa, Lotyš je zároveň aj majster Európy

Druhý skončil Yun Sung Bin z Kórejskej republiky a tretí Nemec Axel Jungk.

V japonskom Zau triumfovala skokanka na lyžiach Iraschková-Stolzová

Triumfovala o 1,7 bodu pred domácou Sarou Takanašiovou. Tretia skončila Nemka Katharina Althausová.

Kuzminová vyhrala šprint v Ruhpoldingu a dosiahla 15. triumf kariéry

V bavorskom stredisku predviedla perfektnú streľbu i rýchle nohy, v cieli mala čas 19:15,1 min a pred druhou Taliankou Lisou Vittozziovou náskok 11,5 s. Na 3. mieste skončila Švédka Hanna Öbergová.,aktualizované

Rakúsky bežec na lyžiach Dürr dopoval aj pomocou vlastnej krvi

Odber vykonal pomocník v izbe jedného z motelov v blízkosti Mníchova a transfúzia sa uskutočnila vždy tesne pred pretekmi.

Ledecká dala prednosť zjazdu a super-G pred snoubordingom

Dvadsaťtriročná Ledecká získala na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu zlato na lyžiach v superobrovskom slalome a na snouborde v paralelnom obrovskom slalome.

Suterová bola najrýchlejšia v tréningu na zjazd v Cortine d'Ampezzo

Druhá bola Rakúšanka Cornelia Hütterová, tretia skončila Slovinka Ilka Štuhecová.

V Ruhpoldingu biatlonistov SR nevydarený šprint nevyplašil

Veria, že forma vyletí nahor a na marcových majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde sa ocitnú výrazne vyššie.

Paris ovládol druhý tréning na zjazd vo Wengene

Francúz Johan Clarey bol pomalší o 33 stotín sekundy, tretí bol Rakúšan Matthias Mayer.

Nór J.T.Boe vyhral šprint 5. kola v Ruhpoldingu a zvýšil náskok v SP

Vedúci muž celkového poradia seriálu zdolal na 10 km trati v bavorskom Ruhpoldingu svojho staršieho brata Tarjeia Boea, ktorý v cieli zaostal o 7,9 sekundy.,aktualizované

Mowinckelová bola najrýchlejšia v prvom tréningu na zjazd v Cortine

Šesť stotín za ňou zaostala Rakúšanka Tamara Tipplerová, tretia najrýchlejšia bola Francúzka Romane Miradoliová

V Ruhpoldingu vyšlo aj slnko, Kuzminová: Po strastiplnom snehu

Slovenská biatlonistka sa po tréningu aj smiala, pretože pohoda po predchádzajúcom kole v Oberhofe bola namieste.