Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Zimné športy

Feuz bol najrýchlejší v prvom tréningu na zjazd vo Wengene

Jeho krajan Mauro Caviezel zaostal na druhom mieste o výrazných 1,16 sekundy, tretí bol Rakúšan Matthias Mayer (+1,27).

Svetový pohár v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu dostal zelenú

Ešte v utorok IBU informovala, že pre prívaly snehu museli organizátori presunúť stredajší šprint mužov na štvrtok. V ten istý deň sa tak uskutočnia dve súťaže - okrem mužského aj ženský šprint.

Biatlonový šprint mužov i žien v Ruhpoldingu sa uskutoční vo štvrtok

Výnimočný stav vyhlásili v dôsledku obrovského množstva snehu, ktorý napadol v Bavorsku uplynulý týždeň.,aktualizované

V 1. kole obrovského slalomu Vlhová tretia, vedie Shiffrinová

Za vedúcou Američankou zaostala slovenský lyžiarka o 1,42 sekundy, druhá bola Francúzka Tessa Worleyová (+1,39).,aktualizované

Organizátori vo Wengene presunuli prvý tréning na zjazd na stredu

Dôvodom boli nepriaznivé poveternostné podmienky, keďže v stredisku popadalo niekoľko stromov a existovalo veľké riziko vzniku lavín.

Lyžovanie-skoky: Kubacki triumfoval vo Val di Fiemme

Kobajaši prerušil svoju sériu šiestich víťazstiev za sebou. Japonec tak nevytvoril nový rekord v počte triumfov na podujatí SP v sérii.

Lyžiar Hirscher zvíťazil v Adelbodene, Adam Žampa nedokončil

Druhé miesto obsadil Francúz Clement Noel s mankom 0,50 sekundy a tretí skončil Nór Henrik Kristoffersen s odstupom 0,71 sekundy.,aktualizované

V štafete Svetového pohára zvíťazili Rusi

Slováci sa pokúšali zlepšiť sezónny výsledok z Hochfilzenu, kde na prvých štafetových pretekoch sezóny obsadili až 15. miesto.

Švédky a Nóri ovládli tímový šprint v Drážďanoch

Slovenské reprezentantky Barbora Klementová s Alenou Procházkovou skončili v semifinále na predposlednom 8. mieste a nepostúpili do finále.

V pretekoch štafiet 4. kola zvíťazili Rusky, Slovenky skončili šieste

Do záverečného úseku vbehli súčasne Nemka Herrmannová a Ruska Jurlovová-Perchtová a obe bojovali v tesnom závese o víťazstvo.,aktualizované

Ninis na SP v Sigulde piaty: Celkovo sa posunul na 18. priečku

Druhý skončil ďalší Rus Alexander Gorbacevič (+0,188 s), na pódiu ich doplnil tretí David Gleirscher z Rakúska (+0,264). ,aktualizované

Lyžiar Schwarz je na čele slalomu Svetového pohára

Slovenský reprezentant Adam Žampa po dojazde prvých 40 pretekárov figuroval na pohodlnej postupovej 19. priečke s mankom 1,50 sekundy na lídra.

Friedrich s Grothkoppom majstrami Európy v dvojboboch

Víťazmi pretekov Svetového pohára v dvojsedadlových boboch sa stali nemeckí pretekári Francesco Friedrich a Martin Grothkopp.

Japonský skokan Kobajaši triumfoval vo Val di Fiemme

Japonec zvíťazil šiestykrát v sérii, v dvanástich pretekoch triumfoval už po deviaty raz.

Lyžiarka Veithová si roztrhla väz v kolene, sezóna sa pre ňu skončila

Dvadsaťdeväťročná lyžiarka si zranenie privodila na tréningu obrovského slalomu v južnom Tirolsku.

Hirscher triumfoval v obráku Svetového pohára

Slovenský reprezentant Andreas Žampa obsadil 20. miesto, jeho brat Adam sa neprebojoval do 30-ky druhého kola.

Nór J.T. Boe zvíťazil v stíhacích pretekoch 4. kola SP

Z trojice slovenských zástupcov bodovali dvaja, najlepšie skončil 34. Martin Otčenáš (+3:21,2), 40. priečka patrila Matejovi Kazárovi (+3:49,9), na 53. miesto sa zaradil Šimon Bartko (+7:58,4).,aktualizované

V šprinte Svetového pohára triumfovali Skar a Nilssonová

V ženskom závode podčiarkli švédsky triumf aj druhá Maja Dahlqvistová a tretia Jonna Sundlingová.

Onicuková a Roisland sú víťazmi slopestyle v Rakúsku

Preteky sa uskutočnili v rakúskom Kreischbergu.

Rýchlokorčuľovanie: De Jongová sa stala majsterkou Európy vo viacboji

V záverečnej disciplíne na 5000 m triumfovala suverénne Češka Martina Sábliková, ktorá obsadila konečné 2. miesto.

V stíhacích pretekoch 4. kola SP v biatlone skončila A.Kuzminová druhá

Ďalším dvom Slovenkám sa darilo menej, Paulína Fialková skončila na 32. mieste (+2:59,9) a Ivona Fialková na 45-tom (+4:09,1). ,aktualizované

Andreas Žampa postúpil do 2. kola obráku, brat Adam nedokončil

Slovenský reprezentant Andreas Žampa postúpil do druhého kola (od 13.30 h) so stratou 2,76 sekundy na lídra.

Luitz neuspel, je naďalej diskvalifikovaný

Luitz slávil v decembrovom obráku premiérový triumf v pretekoch SP. Dvadsaťšesťročný zjazdár však použil medzi 1. a 2. kolom kyslíkovú masku.

Brunnerová si vážne zranila koleno a sezóna sa pre ňu skončila

V sobotu absolvuje operáciu na špecializovanej klinike Hochrum.

Súťaž družstiev v skokoch na lyžiach z Titisee-Neustadt nahradia

Súťaž sa uskutoční vo Willingene.

A. Loginov sa stal víťazom piatkového šprintu 4. kola Svetového pohára

V nemeckom Oberhofe zdolal Loginov na 10 km trati vedúceho muža priebežného poradia SP Nóra Johannesa Thingnes Boea o 25,2 sekundy a tretieho Švéda Sebastiana Samuelssona o 36,8. ,aktualizované

Moskovský súd dal za pravdu Zubkovovi, môže si ponechať zlaté medaily

Vlajkonosičovi tímu Olympijských športovcov z Ruska na ZOH 2014 odobral pred dvoma rokmi MOV zlaté medaily zo Soči po prevalení dopingového prípadu.

Lyžiar L. Rydzek víťazom individuálnych pretekov vo Val di Fiemme

V talianskom stredisku L. Rydzek triumfoval s náskokom 5,9 s pred Nórom Jörgenom Graabakom.,aktualizované

Krušelnickij sa napokon neodvolá voči štvorročnému dištancu za doping

Krušelnickij získal spolu so svojou ženou Anastasiou Bryzgalovovou na ZOH 2018 v Pjongčangu bronz v súťaži miešaných párov, no po pozitívnom teste na meldónium im cenný kov odobrali.

Po skokanskej časti vo Val di Fiemme je na čele Seidl

V talianskom stredisku si vypracoval šesťsekundový náskok pred krajanom Franzom-Josefom Rehrlom.

Organizároti pre husté sneženie zrušili ME v skeletone

Svetový šampionát bol na programe v piatok.

V šprinte 4. kola Svetového pohára obsadila Kuzminová 7. priečku

Z ďalších Sloveniek klasifikovali Paulínu Fialkovú na 21. mieste, 23. bola Ivona Fialková a 88. Terézia Poliaková.,aktualizované

Zrušený zjazd žien zo St. Antonu nahradia v Cortine d'Ampezzo

Okrem toho v talianskom stredisku čaká pretekárky aj druhý zjazd (sobota 19. januára) a super-G (nedeľa 20. januára).

Slováci obsadili v dvojboboch v Innsbrucku 27. miesto

Slovenská dvojica nepostúpila do najlepšej dvadsiatky 2. kola, v prvom kole dosiahla čas 53,87 s a za najrýchlejšou nemeckou posádkou Oelsner, Ammour zaostala o 1,42 sekundy.

Luitz prišiel o svoj triumf v obrovskom slalome SP v Beaver Creeku

Dvadsaťšesťročný zjazdár použil medzi 1. a 2. kolom kyslíkovú masku.

Organizátori zrušili víkendové podujatie SP v St. Antone

Dôvodom je husté sneženie a hrozba lavín.

Gisin sa už cíti dobre a chce sa vrátiť do lyžiarskeho kolotoča

Tridsaťročný Švajčiar spadol 15. decembra počas zjazdu v talianskej Val Gardene, pri ktorom si polámal niekoľko rebier, poškodil pľúca a zranil bok.

FANTASTICKÝ VÝKON VLHOVEJ: Pozrite si reakcie svetových médií

Prečítajte si ohlasy na víťazstvo P. Vlhovej.

Náročné obdobie je pre 23-ročnú Vlhovú zároveň najúspešnejšie v kariére.,aktualizované

FANTÁZIA: Vlhová vo Flachau porazila Schiffrinovú

Nikdy predtým nebola na bielych svahoch taká úzka sériová rivalita dvoch pretekárok v jednej disciplíne.,aktualizované