Zimné športy

Hirscher vyhral piatykrát slalom v Záhrebe, Adam Žampa nepostúpil

Po prvom kole vedúci Hirscherov krajan Marco Shwarz nedokončil druhú jazdu, keď vypadol ešte v hornej polovici trate.,aktualizované

Nór Kläbo sa stal celkovým víťazom Tour de Ski

Kläbo si pripísal na konto premiérový triumf na Tour a nadviazal na úspech krajanky Ingvild Flugstad Östbergovej.

V Königssee triumfovala štafeta Nemecka, Slovensko na 7. mieste

Slovenská štafeta v zložení Katarína Šimoňáková, Jozef Ninis, Tomáš Vaverčák a Matej Zmij obsadila so stratou 2,961 s 7. miesto.

Nórsky bežec na lyžiach Kläbo je po triumfe lídrom Svetového pohára

Pomohlo mu, že na Tour de Ski sa udeľuje dvojnásobný počet bodov v porovnaní s bežnými pretekmi.,aktualizované

Žampovi tesne ušlo 2. kolo slalomu: Medzi 5. a 32. rozhoduje málo

Za lídrom prvého kola Marcom Schwarzom z Rakúska zaostal v Záhrebe 2,43 sekundy.

Rakúsky sánkar Egger zvíťazil v Schönau am Königssee

Druhého Taliana Dominika Fischnallera zdolal o dve stotiny sekundy

Adam Žampa nepostúpil do 2. kola slalomu v Záhrebe, vedie M. Schwarz

Adam Žampa mal najväčšie problémy krátko po štarte, do prvého medzičasu nabral stratu 1,14 s. ,aktualizované

Östbergová ovládla záverečnú stíhačku Tour de Ski aj celkové poradie

V celkovom hodnotení TdS získala druhé miesto Neprjajevová, ako vôbec prvá Ruska na pódiu v histórii TdS, tretia bola Fínka Pärmäkoskiová.

Tréner Vlhovej po 2. mieste: Momentálne nie sme na úrovni Shiffrinovej

Podľa Magoniho môže Vlhová zdolať Shiffrinovú, no zatiaľ nad ňou nemôže v špeciálnom slalome víťaziť pravidelne.

Vlhovej tím prekonáva problémy, Vlha: Klobúk dole pred Peťou

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová musela vydolovať sily na najdlhší slalom seriálu, v ktorom sa pod minútu dostala jedine Shiffrinová v prvom kole.

Vlhová vybojovala v Záhrebe STRIEBRO, pódium si užila po 20. raz

Dvadsaťtriročná slovenská vrstovníčka si opäť pevnejšie vybudovala pozíciu za Shiffrinovou v hodnotení disciplíny i v celkovom poradí Svetového pohára.,aktualizované

Taubitzová triumfovala v Königssee, Šimoňáková na 18. mieste

Za svoje vystúpenie v Königssee zinkasovala Slovenka 23 bodov.

Sánkarka V. Demčenková mala ťažkú nehodu, poranila si hlavu

Dcéra trojnásobného strieborného medailistu zo ZOH Alberta Demčenka vyletela zo sánok v jednom z najrýchlejších úsekov trate a hlavou narazila na ľad.

Vlhová prišla v 1. kole v Záhrebe tretia, dominovala Shiffrinová

Slovenka od začiatku chytila dobrý rytmus a bez väčšej chyby prešla prakticky celý svah. ,aktualizované

Európsky pohár: Slovenskí bobisti prvýkrát postúpili do 2. kola

Slováci dokázali prvýkrát v tejto sezóne EP postúpiť do 2. kola, kvalifikovali sa doň z 20-tej, teda poslednej postupovej priečky.

Vlhová bude v Záhrebe štartovať s číslom 5

Vlhová sa zúčastnila na piatkovom večernom žrebovaní štartových čísiel, na rozdiel od súperiek si však nevyskúšala korčuľovanie na ľadovej ploche v centre mesta.

Japonec Kobajaši ovládol Innsbruck a tretíkrát zvíťazil na T4M

Favorit na celkové prvenstvo po prvom ovládol aj druhé kolo.,aktualizované

Bežkyňa na lyžiach Östbergová druhýkrát zvíťazila v Oberstdorfe

V stíhacích pretekoch na 10 kilometrov voľnou technikou zdolala Rusku Nataliu Neprjajevovú, tretia skončila Jessica Digginsová.,aktualizované

Japonský skokan na lyžiach Kobajaši víťazom kvalifikácie v Innsbrucku

Druhé miesto obsadil Čech Roman Koudelka, tretí skončil Johann Andre Forfang z Nórska.

Nór Kläbo sa stal víťazom stíhačky na 15 km v Oberstdorfe

Druhé miesto obsadil Rus Sergej Usťugov, tretí bol jeho krajan Alexander Bolšunov. ,aktualizované

Rakúsky skokan na lyžiach Kofler sa predstaví v Innsbrucku

Tridsaťštyriročný veterán vyhral prestížne podujatie v sezóne 2009/2010. Vlani vôbec nesúťažil a v tejto sezóne nemá na konte zatiaľ ani jeden štart vo Svetovom pohári.

Iversen triumfoval na 15 km voľnou technikou v Obersdorfe

Druhé miesto obsadil s odstupom 0,9 sekundy Talian Francesco di Fabiani, prvú trojku uzavrel Sergej Usťugov z Ruska.,aktualizované

Östbergová zvíťazila na 10 km voľnou technikou v Oberstdorfe

V záverečnom šprinte zdolala Rusku Nataliu Neprjajevovú, tretia s odstupom 5,3 sekundy skončila ďalšia Ruska Anastasia Šedovová.,aktualizované

Rakúšan Schwarz premiérovo uspel v paralelnom slalome

Na novoročnom podujatí na umelom svahu na Holmenkollene sa nedarilo lídrovi celkového poradia Marcelovi Hirscherovi z Rakúska, ktorý vo štvrťfinále nestačil na Rydinga.

Vlhová zdolala Shiffrinovú a zvíťazila v ďalšej disciplíne

Vlhová prekonala víťazné konto Veroniky Velez-Zuzulovej. Rozšírila svoju zbierku o prvenstvo v ďalšej disciplíne, štyrikrát sa radovala v klasickom a koncom decembra premiérovo v obrovskom slalome.,aktualizované

Poliak Kubacki ovládol kvalifikáciu v Garmisch-Partenkirchene

Za 135,5 metra dostal 138,1 bodu a prekonal víťaza úvodnej súťaže Rjojua Kobajašiho z Japonska. Tretí bol ďalší Poliak Kamil Stoch.

Japonský skokan Kobajaši sa stal víťazom úvodného Turné

Najväčší favorit podujatia si udržal tesný náskok z prvého kola a zaznamenal svoje celkovo piate víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

Ruska Neprjajevová vyhrala druhú etapu na 10 km voľne

Ruska mala na každom medzičase pred Nórkou tesný náskok a v záverečnom dramatickom finiši si ho dokázala udržať. ,aktualizované

Velez-Zuzulová v nových úlohách: Stále dokážem mať súťažný stres

Tridsaťštyriročnej Velez-Zuzulovej sa darí zladiť rodinné povinnosti s prácou spolukomentátorky.

Vlhová druhá v slalome: Mikaela hovorila, že mám najlepších fanúšikov

Tím sa v nedeľu presunie do Osla, kde na Nový rok čaká mestský paralelný slalom s ďalšou šancou vystriedať Shiffrinovú na najvyššom stupienku.

Vlhová opäť na pódiu: O 29 stotín ju predbehla rekordérka Shiffrinová

Shiffrinová zaregistrovala svoj 51. triumf kariéry v prestížnom seriáli a aj piatykrát v sezóne pred svojou slovenskou vrstovníčkou.,aktualizované

Paris vyhral super-G v Bormiu o stotinu pred Mayerom

Nástrahy trate nezvládli viacerí zjazdári, preteky nedokončili spolufavoriti Christof Innerhofer a Kjetil Jansrud.

V 1. kole slalomu zaostala Vlhová za Shiffrinovou 48 stotín

V sobotu v rakúskom stredisku s 23-ročnými zjazdárskymi superhviezdami držala krok v prvej fáze iba o desať rokov staršia švédska rutinérka Frida Hansdotterová.,aktualizované

Vlhovej deň v obrovskom slalome: Za prvenstvo vďačí aj novým lyžiam

Vlhová pokorila Nemku o 45 stotín sekundy, Francúzku o šesť desatín.,aktualizované

Dopingový hriešnik z Pjongčangu Krušelnickij sa odvolal proti dištancu

CAS potrestal Krušelnického zákazom činnosti na štyri roky s platnosťou od 12. februára za pozitívny test na meldónium. Ak s odvolaním neuspeje, takmer určite príde o ZOH 2022 v Pekingu.

Vlhovej nový rekord SR v obráku je priamo triumf

Medzi druhou a piatou bo rozdiel 21 stotín, medzi Vlhovou a druhou viac ako dvojnásobný. ,aktualizované

Slovinský lyžiar Kosi mal ťažký pád, skončil v nemocnici

Dvadsaťsedemročný zjazdár nezvládol na zľadovatelej trati svoju jazdu, krátko pred cieľom spadol vo vysokej rýchlosti a skončil v ochrannej sieti.

Dominik Paris vyhral zjazd SP v domácom stredisku Bormiu

Christoph Innerhofer zaostal na druhom mieste o 36 stotín, tretí bol Švajčiar Beat Feuz (+0,52 s).,aktualizované

Lyžiara Luitza vypočujú v súvislosti s jeho diskvalifikáciou

Luitz slávil v decembrovom "obráku" premiérový triumf v pretekoch SP. Dvadsaťšesťročný Nemec však použil medzi 1. a 2. kolom kyslíkovú masku.