Pondelok 13. máj 2024Meniny má Servác

Zimné športy

Hermannová triumfovala v Altenbergu v novom rekorde trate

V druhej navyše utvorila traťový rekord 57,52 sekundy a slávila prvý triumf v sezóne.

Slovenskí rybnikári v zasľúbenom Berlíne prekonali samých seba

Slováci sa už pomaly musia chystať na Peking, kde by tiež chceli zohrať dôstojnú úlohu.

Humphriesová získala americké občianstvo: Lomcujú mnou emócie

Už o deväť týždňov sa 36-ročnej legende bobového športu splní sen, keď sa do ľadového toboganu v Pekingu spustí už ako reprezentantka USA.

Medlová a Jaroš nepostúpili z kvalifikácie Big Air v Steamboate

Kým Medlová má účasť pod piatimi kruhmi prakticky istú, Jaroš potrebuje na ďalších freestyleových podujatiach seriálu skončiť viackrát podstatne vyššie vo výsledkovej listine ako v Steamboate.

Odermatt vyhral úvodný super-G sezóny v Beaver Creeku

Nástrahy trate nezvládli viacerí spolufavoriti, preteky nedokončili Nór Alexander Aamodt Kilde, Talian Dominik Paris či Rakúšan Max Franz.,aktualizované

Biatlon: Samuelsson vyhral aj druhý šprint sezóny

V domácom Östersunde bol najrýchlejší a s jednou chybou mal v cieli náskok pred druhým Francúzom Emilienom Jacquelinom 18 sekúnd.,aktualizované

Zjazdárky nemusia po príchode do St. Moritzu absolvovať karanténu

Švajčiarsky olympijský výbor tento týždeň vyzval na udelenie výnimiek pre medzinárodné športové podujatia, ktoré by pomohli chrániť miesta, kluby a ekonomiku cestovného ruchu.

Druhý šprint v Östersunde korisťou Hauserovej, Slovenky zaostali

Suverénka vlaňajšej sezóny v šprinte Tiril Eckhoffová po nevydarenom úvodnom víkende v Östersunde odštartovala v utorok až medzi poslednými, no ani tentokrát jej preteky príliš nevyšli.

Po vládnom nariadení zrušili finále ISU GP v Osake

Finále GP ISU sa malo konať 9.-12. decembra v Osake, dva mesiace pred ZOH v Pekingu (4.-20. februára).

Jeden z amerických zjazdárov mal pozitívny test na koronavírus

Waldner naznačil po pozitívnom teste určité obavy, no povedal, že "dostal zelenú" na konanie pretekov v Beaver Creeku.

Parahokejisti vyhrali na kvalifikačnom turnaji nad Nórskom 4:2

Slováci si štart na turnaji v nemeckej metropole vybojovali ako jeden z troch účastníkov A-kategórie MS 2021.,aktualizované

Super-G mužov v Lake Louise zrušili po nočnom hustom snežení

Piatkový zjazd museli organizátori takisto zrušiť pre husté sneženie, nahradia ho budúci týždeň v coloradskom Beaver Creeku.

Lanišek zvíťazil v Ruke, slávil premiérový triumf

Na čele celkového poradia je Geiger s 53-bodovým náskokom pred Slovincom.

Triumf Riibera na SP v severskej kombinácii, Nór je celkovým lídrom

Skokanskú časť zrušili pre nepriaznivé počasie a do hodnotenia sa započítaval iba 10 km bežecký úsek.

Biatlonista Samuelsson bol najrýchlejší v úvodnom šprinte, Šima 86.

Samuelsson zaznamenal druhé prvenstvo v kariére, pred rokom triumfoval aj v stíhačke v Kontiolahti.,aktualizované

Zrušený mužský zjazd v Lake Louise preložili do Beaver Creek

V USA by sa tak budúceho štvrtka do nedele mali konať štyri rýchlostné disciplíny, okrem dvoch zjazdov aj dva super-G.

Krasokorčuliarka Valievová predviedla najlepší voľný program histórie

Pätnásťročná Ruska predviedla za doprovodu Ravelovho Bolera tri štvorité skoky, z toho dva v kombinácii.

Curling: Škóti získali na ME v Lillehammeri zlaté double

Muži zdolali vo finále Švédsko 8:5, ženy si v rozhodujúcom súboji poradili s rovnakým súperom 7:4.

Biatlon: V Östersunde nórske double a úspešný debut 55. Sklenárika

Pri svojom debute v seriáli SP minul iba jediný z 20 terčov.,aktualizované

Preteky dvojbobov v Innsbrucku vyhrali Nemci Friedrich s Margisom

Friedrich tak natiahol svoju sériu umiestnení na pódiu v disciplíne na 34 pretekov, 27 z nich vyhral.

Lyžovanie-skoky: V Ruke triumf Kobajašiho, Geiger si udržal post lídra

Vo fínskom stredisku triumfoval s náskokom 5,6 b. pred Slovincom Anžem Lanišekom.

Lyžovanie: Obrovský slalom zrušili, Vlhová bola priebežne druhá

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová strácala na druhom mieste osemnásť stotín.,aktualizované

Lyžovanie: Vlhová priebežne druhá, prvé kolo prerušili pre zlé počasie

V americkom Killingtone viedla Francúzka Tessa Worleyová, Vlhová strácala osemnásť stotín sekundy.,aktualizované

Severská kombinácia: V Ruke trojnásobný úspech Nemcov, zvíťazil Weber

Vo fínskom stredisku prekvapujúco zvíťazil Terence Weber s náskokom 1,2 s pred Ericom Frenzelom.

Beh na lyžiach: Karlssonová zdolala na 10 km klasicky Johaugovú

Tretia skončila Nemka Katharina Hennigová s mankom 15,2 sekundy. Slovenky neštartovali. ,aktualizované

Sánkovanie: V súťaži žien v Soči triumf Berreiterovej

Druhá skončila so stratou 0,107 s Lotyška Kendija Aparjodeová, tretia bola domáca Ruska Victorija Demčenková.

Davidová triumfovala vo vytrvalostných pretekoch, Fialková končila 39.

Davidová sa na trať vydala so štartovým číslom 37 a okrem výborného behu ťažila z bezchybnej streľby na všetkých štyroch položkách.

Beh na lyžiach: Niskanen triumfoval na 15 km klasicky v Ruke

Jediný slovenský reprezentant v štartovej listine Peter Mlynár za bodovanými priečkami výrazne zaostal, s mankom takmer štyroch minút na víťaza obsadil až 83. pozíciu.,aktualizované

V Innsbrucku opäť triumfovala americká bobistka Taylorová

Na druhom mieste skončila so stratou 0,05 s Nemka Laura Noltová a tretie miesto obsadila Austrálčanka Breeana Walkerová.

Krasokorčuliar Tomono viedol po krátkom programe v Soči

V kategórii tanečných párov vedie ruská dvojica Viktoria Sinicinová a Nikita Kacalapov.,aktualizované

Člen rakúskeho tímu mal deň pred štartom SP pozitívny test na Covid-19

Predstavitelia IBU oznámili, že 98 percent účastníkov 1. kola SP sa nechalo plne zaočkovať.

Kramerová vytvorila rekord mostíka a triumfovala v Nižnom Tagile

Rakúšanka zvíťazila v piatok so ziskom 253,5 bodov s rekordným náskokom 41,7 bodu pred Slovinkou Emou Klinecovou.

Parahokej:Slováci vstúpili do kvalifikačného turnaja výhrou nad Švédmi

Slovenskí parahokejisti sa v Berlíne stretnú ešte s Japonskom, Talianskom, Nórskom a domácim Nemeckom.,aktualizované

Piatkový zjazd mužov v Lake Louise zrušili pre husté sneženie

Zatiaľ nie je známe, ako sa sneženie prejaví na ďalšom programe SP.

Riiber v Ruke nedal šancu konkurencii

Riiber zaznamenal v skokanskej časti výkon 140,5 m a dostal o 0,3 bodu viac ako druhý Rakúšan Mario Seidl (141 m). ,aktualizované

Sezóna odštartuje v Östersunde, Slováci bojujú o olympijské štafety

Formu na ZOH budú pochopiteľne ladiť aj sestry Fialkové, no po skúsenostiach z uplynulej sezóny sa nezamerajú iba na Peking.

Terenťjev a Dahlqvistová triumfovali v ouvertúre v Ruke

Slovenskí reprezentanti Barbora Klementová a Peter Mlynár neuspeli v kvalifikácii a nedostali sa medzi tridsiatku najlepších do vyraďovacej fázy. ,aktualizované

V Innsbrucku na najvyššom stupni až traja pretekári

Nemec Christopher Grotheer, Číňan Wen-čchiang Keng a Brit Matt Weston dosiahli v rakúskom Innsbrucku v súčte dvoch jázd zhodný čas 1:46,04 min.

Čerňanská obsadila vo Svetovej sérii v Altenbergu druhé miesto

Dostala sa pred ňu iba domáca Nemka Lisa-Marie Buckwitzová, Čerňanská na ňu v súčte dvoch jázd stratila 1,74 sekundy.

Drvivá väčšina športovcov a členov biatlonových tímov je zaočkovaná

Na otváracích pretekoch sezóny budú prítomní aj fanúšikovia, no niektoré podujatia ako napríklad nemecký Oberhof budú bez divákov.