Štvrtok 23. máj 2024Meniny má Želmíra

Zimné športy

Biatlon-MSJ: Vytrvalostné preteky kadetov vyhral Irodov, Černák 48.

Zo Slovákov skončil najlepšie na 48. mieste Adam Černák s mankom vyše päť minút.

Zubčič vyhral obrovský slalom v Bansku, Adam Žampa bol 19.

Najrýchlejšiu druhú jazdu predviedol rovnako ako na šampionáte Slovinec Štefan Hadalin a poskočil o pätnásť priečok na deviatu pozíciu. ,aktualizované

Biatlonistka Kapustová získala na MS juniorov a kadetov bronz na 10 km

Ďalšia Slovenka Kristína Makovýniová spravila na strelnici jednu chybu a obsadila 29. priečku (+4:53).,aktualizované

Vlhová v zjazde dvanásta, triumf Gutovej-Behramiovej

Vlhová štartovala s totožným číslom 19 ako o deň skôr, keď za víťaznou Švajčiarkou na deviatom mieste zaostala o 1,12 sekundy a prišla o vedúce postavenie v celkovom poradí SP.,aktualizované

Wilmsmann a Smithová víťazmi v skikrose v Bakuriani

Wilmsmann zdolal Švéda Davida Mobärga.

Faivre skončil na čele po 1. kole obrovského slalomu, Adam Žampa 22.

Adam Žampa skončil na MS v tejto disciplíne ôsmy, v Bansku sa predstavil so štartovým číslom 18.

Gröhling vrátil záležitosť SLA na nové prerokovanie

Predstavitelia SLA uviedli, že minister Branislav Gröhling podľa ich informácií rozhodol, že ministerstvo v konaní voči asociácii pochybilo.,aktualizované

Rakúske kvarteto skokaniek na lyžiach získalo zlato v súťaži družstiev

Rakúšanky triumfovali s náskokom 1,7 bodu pred Slovinkami, ktoré mali víťazstvo na dosah.,aktualizované

Riiber obhájil zlato v individuálnej súťaži severskej kombinácie

Pre Herolu je striebro životný úspech na vrcholnom podujatí.,aktualizované

Boľšunov dostal za incident v Lahti podmienku od FIS

Dvadsaťštyriročný Rus sa v Lahti najprv zahnal vo finiši po Mäkim palicou a v cieli mu uštedril hokejový bodyček.

Vlhová prišla o vedenie vo Svetovom pohári, predstihla ju Gutová

V sobotu je na programe ďalší zjazd a v nedeľu sa pôjde super-G, obe súťaže sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu. ,aktualizované

Slovinka Klinecová získala nečakane zlato na strednom mostíku

Skokanky majú v piatok na svetovom šampionáte na programe súťaž družstiev na strednom mostíku. ,aktualizované

Jasná absolvovala poslednú snehovú kontrolu, čaká sa na ochladenie

Snehovú kontrolu neohrozili ani vyššie teploty, ktoré momentálne panujú na Slovensku.

Kläbo a Sundlingová vybojovali tituly v šprinte

Medzi mužmi nemalo Slovensko v šprinte zastúpenie, Ján Koristek absolvuje prvý štartv sobotu v skiatlone na 15+15 km.,aktualizované

Procházková a Klementová neuspeli v kvalifikácii

Jediný Slovák na šampionáte Ján Koristek v šprinte neštartoval, v sobotu sa postaví na štart skiatlonu na 15+15 km.,aktualizované

Takanašiová vyhrala kvalifikáciu na strednom mostíku

Druhá skončila Rakúšanka Marita Kramerová, tretia bola Slovinka Ema Klinecová.

Kvalifikáciu ovládla lotyšská biatlonistka Bendiková

Jediný slovenský zástupca medzi mužmi Ján Koristek sa na štart v najkratšej disciplíne nepostaví.

V tréningu na zjazd bola najrýchlejšia Nórka, Vlhová skončila 36.

Petra Vlhová skončila so stratou 2,74 sekundy.

Slovenka Dubovská smúti za mamou, sústrasť jej vyjadrili aj rodáci

Dvadsaťosemročná lyžiarka žije v Liptovskom Mikuláši, ale od šestnástich rokov reprezentuje Českú republiku.

Vlhová si vyskúšala kopec v Jasnej: Bolo to náročné

Do Jasnej sa Vlhová vráti v nedeľu 28. februára, teraz ju čaká tréning v Taliansku a potom preteky SP.

Jarné počasie v Oberstdorfe prinieslo prvé zmeny v programe

Skorší štart disciplín má zabezpečiť lepšie podmienky v bielej stope.

Koristeka zachránila pri vstupe do Nemecka výnimka

Pôvodne sa počítalo aj s účasťou niektorého z juniorov a možný štart mužov v tímšprinte, no napokon cestoval do Oberstdorfu iba Koristek.

Oberstdorf bez divákov, Nóri chcú bojovať o zlato v každej súťaži

V súťaži miešaných družstiev by o zlato mali bojovať Nórsko, Slovinsko a Rakúsko.

Schlieranzauer sa zranil a musel ukončiť sezónu

Skokan má za sebou smoliarsku sezónu, v jej úvode sa nakazil koronavírusom a teraz ho čaká operácia.

Vozár po šampionáte v Pokljuke: Čiastočne naplnil naše očakávania

Slovenskými želiezkami v ohni mali byť na šampionáte pôvodne sestry Fialkové, no škrt cez rozpočet im spravil koronavírus.

Po dvoch pohromách fajnové bilancovanie. Pre veľmoci i Slovensko

Aj keď prvé problémy v dejisku šampionátu nastali hneď na začiatku v prvý súťažný pondelok, zrušenie ženskej kombinácie nepredstavovalo žiadnu tragédiu.

Vlhová už trénovala v Jasnej, na podujatí definitívne dve súťaže

Účastníci podujatia sa rozdelia do štyroch farebných bublín. V modrej budú organizátori, v červenej pretekárky s tímami, v žltej médiá a v zelenej partneri a hostia Medzinárodnej lyžiarskej federácie.

Na MS juniorov pocestujú Jančová, Jakubčová, Botka a Baláž

Šampionát sa uskutoční 2.-11. marca v bulharskom Bansku.

Medailové zrkadlo - Jednoznačný triumf Nórov so siedmimi zlatými

Z pohľadu slovenskej výpravy bol najlepší výsledok 13. miesto Paulíny Fialkovej v šprinte, no nedokázala naň nadviazať v ďalších pretekoch.

Medailové zrkadlo: Bilanciu vyhralo Rakúsko s piatimi zlatými

Švajčiarsko skončilo v hodnotení krajín druhé zásluhou troch zlatých medailí, tretiu priečku obsadilo Francúzsko s dvoma zlatými, jedným strieborným a dvoma bronzovými kovmi.

Biatlon-MS: Laegreid vyhral preteky s hromadným štartom, má 4. zlato

Na úvodnej ležke strieľalo bez chyby štrnásť pretekárov, na čele sa usadili Laegreid, Lukas Hofer a domáci Jakov Fak. Po prvej stojke zostali stopercentní už len Fak, Laegreid a Eder. ,aktualizované

Beh na lyžiach-SP: Marcové preteky presunuli z Osla do Engadinu

Súťažný víkend otvoria v sobotu 13. marca preteky s hromadným štartom mužov (15 km) a žien (10 km).

Lyžovanie-MS: Foss-Solevaag získal zlato v slalome

Pre celý náš malý tím to znamená veľmi veľa, v tejto zime sa nám zranilo veľa reprezentačných kolegov, uviedol Foss-Solevaag.,aktualizované

Bitalon: Strömsheim a Weidelová vyhrali v stíhacích pretekoch v Osrblí

Weidelová zvíťazila časom 26:13,7 minúty, keď jediný terč nesklopila na záverečnej položke.

Biatlon-MS: Hauserová má titul v hromadných pretekoch

Pre striebro si prišla Tandrevoldová, Eckhoffová zdolala vo finiši Olsbuovú Röiselandovú a získala šiesty cenný kov na MS (4-1-1).,aktualizované

Lyžovanie-MS: Pertl viedol po 1. kole slalomu, Baláž 38.

Iba o dve stotiny za lídrom prvého kola bol Švéd Kristoffer Jakobsen s číslom 20.

Vlhová získala striebro v slalome

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka je už štvornásobná strieborná medailistka zo svetových šampionátov.,aktualizované

Biatlon: Nóri získali titul v štafetách, Slováci obsadili 17. miesto

Šampionát v Pokljuka vyvrcholí v nedeľu pretekmi s hromadným štartom, v ktorých Slovensko nemá zastúpenie.,aktualizované

Lyžovanie: Baláž sa predstaví v slalome so štartovým číslom 73

Baláž nedokončil prvé kolo sobotnej kvalifikácie, do hlavnej súťaže sa však dostal na základe pravidiel Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Vlhová nezískala slalomový titul: Katharina bola príliš silná

Vo svojej najúspešnejšej disciplíne z pohľadu víťazstiev v pretekoch SP si Vlhová polepšila o jednu pozíciu v porovnaní s predchádzajúcim šampionátom. ,aktualizované