Dejiskom finále SP v sánkovaní bude St. Moritz, nahradí Peking

St. Moritz sa do kalendára SP vracia po deväťročnej prestávke.

V Pekingu sa v roku 2021 neuskutočnia podujatia SP ani MS

V čínskej metropole sa 18.-28. februára 2021 nebudú konať MS v akrobatickom lyžovaní ani v snoubordingu.

Tím Fialkových už s negatívnymi testami, bude štartovať v Hochfilzene

Tretie kolo SP v Hochfilzene odštartuje 11. decembra a na programe sú rýchlostné preteky, stíhačka a štafeta.

SLA tvrdí, že Medlovej a Jarošovi hrozí neúčasť na pretekoch SP

SLA tvrdí, že asociácii bol pozastavený prístup na prihlasovanie všetkých slovenských reprezentantov na medzinárodné podujatia pod hlavičkou Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS.

Tomáš Hasilla mal s bilanciou 1+1 stratu 2:57,6 min, čo mu stačilo na 75. pozíciu, Matej Baloga skončil s rovnakou streľbou na 84. priečke (+3:25,5 min).

Nemecký kouč Pichler takmer neprežil infarkt: Tri minúty som bol mŕtvy

Pichler je jeden z najúspešnejších biatlonových trénerov histórie. So Švédmi pracoval spolu 19 rokov, v rokoch 2011 až 2014 trénoval ženy Ruska.

Rakúšanka Pinkelnigová si po páde na tréningu roztrhla slezinu

Pinkelnigová sa zranila pri doskoku na malom 75-metrovom mostíku v Seefelde pri Innsbrucku.

Nemec Geiger bude otcom, podujatie v Rusku vynechá

Do tímu by sa mal 27-ročný majster sveta v súťaži tímov a zmiešaných družstiev z vlaňajška vrátiť pred budúcotýždňovým svetovým šampionátom v letoch v slovinskej Planici.

Skoky na lyžiach: MS v letoch sa uskutočnia bez divákov

Odložený šampionát sa mal pôvodne uskutočniť už v marci tohto roka.

Otvorený list Slovenskej lyžiarskej asociácie k aktuálnej situácii

Ministerstvo avizovalo odobrať Slovenskej lyžiarskej asociácii štatút národného športového zväzu, podľa štátneho tajomníka pre šport Ivana Husára bolo treba zasiahnuť pre neutíchajúce konflikty.

Po Nóroch sa nepredstavia v Davose a Drážďanoch ani Švédi

Podľa lekára švédskeho tímu Pera Anderssona nemôže reprezentantom nikto zaistiť bezpečnú cestu do dejísk SP vo Švajčiarsku a Nemecku.,aktualizované

Všetky zimné Svetové poháre v Číne vo februári a marci zrušili

Čínska lyžiarska federácia o tom informovala medzinárodnú strešnú organizáciu FIS.

Vlhová má šancu obhájiť triumf v ankete Športovec roka

Víťaza za rok 2020 oficiálne vyhlásia 16. decembra.,aktualizované

Pod FIS pôjde združenie, ministerstvá kritizujú prístup k Vlhovej

Slovenské lyžovanie bude mať zrejme už tretiu strechu v samostatnej ére.,aktualizované

Reakcie na SLA - Zuzula vraví konečne, Hliničan má naopak obavy

Trvalo to dosť dlho. Nepamätám si už, kedy sme na to prvýkrát upozorňovali, bol som asi sám.,aktualizované

ZÁZNAM: Brífing k situácii a vystúpeniu časti členstva zo SLA

Pozrite si záznam.,aktualizované

Ministerstvo odobralo lyžiarskej SLA štatút športového zväzu

Oznámil to na svojom facebookovom profile splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera.,aktualizované

Shiffrinová nebude štartovať ani v St. Moritzi

Rada by sa predstavila v oboch obrovských slalomoch, ktoré sú na programe 12. a 13. decembra vo francúzskom Courcheveli.

Nóri sa pre obavy z vírusu nepredstavia v Davose a Drážďanoch

Tamojšia lyžiarska asociácia to zdôvodnila nepriaznivou pandemickou situáciou.

Vlhová a ďalší pretekári opúšťajú Slovenskú lyžiarsku asociáciu

Piati zo šiestich členov predsedníctva alpských disciplín spolu so 46 športovými klubmi, ktoré v sebe združujú 1317 členov, ukončujú členstvo v SLA,

Ženy absolvujú premiéru v Severskej kombinácii 18. decembra

Skokanky na lyžiach odštartujú v Ramsau sezónu po tom, ako pre pandémiu koronavírusu padlo otváracie podujatie v nórskom Lillehammeri.

Kläbo pre obavy z koronavírusu vynechá najbližšie podujatia

Trojnásobný olympijský šampión odštartoval sezónu dvoma víťazstvami a jedným druhým miestom na úvodnom podujatí vo fínskej Ruke, po ktorom sa usadil na čele celkového poradia SP.

Northug nahral vianočnú pesničku s názvom: Neviem,či dostanem darček

Dotkol sa aj svojich kariérnych vrcholov a pádov a neobišiel ani tohtoročné problémy so zákonom.

Zjazdár Gisin dva roky po ťažkom páde ukončil kariéru

Švajčiar si už v roku 2015 pri páde v super-G v Kitzbüheli poranil hlavu, ďalšia nehoda znamenala definitívnu kariérnu stopku.

Turné štyroch mostíkov sa uskutoční definitívne bez divákov

Sériu štyroch pretekov v skokoch na lyžiach, ktoré sa konajú v Nemecku a Rakúsku, zvyklo ročne navštíviť v súčte 100.000 fanúšikov.

Skoky na lyžiach: Premiérový triumf Graneruda, Eisenbichler vedie

Granerud bol po 1. kole šiesty, no v druhom zaznamenal najdlhší skok dňa 142 metrov a celkovo nazbieral 282 bodov.

Hanna Öbergová premiérovo triumfovala v šprinte

Z dvojice Sloveniek obsadila Veronika Machyniaková 95. miesto, keď minula pri streľbe jedenkrát a Henriete Horvátovej patrila 97. priečka.,aktualizované

Kläbo si triumfom v stíhacích pretekoch upevnil vedenie

Kläbovi patrilo aj celkové prvenstvo na trojdňových etapových pretekoch v Ruke a upevnil si vedúcu pozíciu vo Svetovom pohári. ,aktualizované

Johaugová si v stíhačke bez problémov postrážila prvenstvo

Johaugová mala už po prvých dvoch dňoch náskok pred svojimi súperkami a prvé miesto si v nedeľu bez problémov postrážila v sólojazde.,aktualizované

Bö sa v šprinte vrátil na víťaznú vlnu, Šima obsadil 50. miesto

Víťaz sobotňajších vytrvalostných pretekov Sturla Holm Laegreid z Nórska skončil v šprinte na 18. priečke s jednou chybou. ,aktualizované

Biatlon: Dvaja Bulhari mali pozitívny test na COVID-19

Pre pozitívne testy v tíme nemôžu na úvodných pretekoch sezóny štartovať ani slovenské reprezentantky Paulína a Ivona Fialkové.

Eisenbichler triumfoval aj v Ruke a je na čele seriálu

Eisenbichler nadviazal na víťazstvo z ouvertúry vo Wisle, keď v Ruke dosiahol najlepšie výkony v oboch kolách.

Wiererová vo vytrvalostných pretekoch tesne zdolala Herrmannovú

Slovenky nebodovali, hoci Machyniaková sa vyznamenala na strelnici, keď ako jedna z deviatich biatlonistiek v 102-člennom štartovom poli neminula ani raz. ,aktualizované

Tande utrpel zranenie kolena, odniesli ho na nosidlách

V súťaži neštartovali Rakúšania Stefan Kraft s Michaelom Hayböckom, ktorí mali pozitívny test na koronavírus.

Klaebo uspel na 15 kilometrov klasicky vo fínskej Ruke

Johannes Hösflot Klaebo predstihol časom 34:04,6 min o 15,2 s Rusa Alexeja Červotkina, tretí bol obhajca veľkého glóbusu Alexander Boľšunov z Ruska, ktorý stratil na víťaza 18 sekúnd. ,aktualizované

Steu s Kollerom vyhrali súťaž dvojíc v sánkovaní

Slovenskí reprezentanti Tomáš Vaverčák a Matej Zmij skončili na šestnástej pozícii s mankom 1,157 s.

Kraft mal pozitívny test na koronavírus

Kraft a Hayböck sa dozvedeli výsledky pár hodín pred úvodným podujatím sezóny vo fínskej Ruke. ,aktualizované

Laegreid zvíťazil vo vytrvalostných biatlonových pretekoch

Laegreid sa na trať vydal so štartovým číslom 37 a okrem výborného behu ťažil z bezchybnej streľby na všetkých štyroch položkách. ,aktualizované

Na NHK Trophy triumfy Sakamotovej a Kagijamu

Súťaž mužov vyhral suverénne domáci Juma Kagijama, ktorý mal najlepší krátky program aj voľnú jazdu.

Pinturault vyhral paralelný obrovský slalom, zdolal Kristoffersena

Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil v kvalifikácii 44. pozíciu a neprebojoval sa do hlavnej súťaže.,aktualizované