Zo škôl

Deň s olympioničkou Martinou Halinárovou

TASR, 27. apríla 2012 13:19

Slovenská olympionička - biatlonistka Martina Halinárová žiakom Cirkevnej základnej školy sv. Jána Bosca z Lučena porozprávala o svojej úspešnej pretekárskej kariére

Lučenec 27. apríla (TASR) - žiaci Cirkevnej základnej školy sv. Jána Bosca v Lučenci vo štvrtok 26. apríla navštívili priestory Olympijského klubu v Banskej Bystrici. V rámci návštevy sa uskutočnila beseda s bývalou slovenskou olympioničkou Martinou Halinárovou.
Foto: Mgr. Mária Mičianiková/TASR
Žiaci sa dozvedeli všetko o jej kariére a živote športovcov. Získali nové informácie o biatlone. Mnohé boli pre nich úplne nové a neznáme Najviac ich zaujala ukážka biatlonovej malorážky, ktorú si mohli chytiť a tiež zbierka odznakov, medailí a rôznych upomienkových predmetov z viacerých Olympijských hier, majstrovstiev sveta a pretekov svetového pohára.
Foto: Mgr. Mária Mičianiková/TASR


Pre žiakov bolo veľkým zážitkom osobne stretnúť známu osobnosť slovenského športu, ktorá bude možno pre nich motiváciou k rozvoju ich vlastných športových aktivít.

Mgr. Mária Mičianiková, Cirkevná základná škola sv. Jána Bosca, T. G. Masaryka č. 9, Lučeneci
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

včera 14:21

V Košickom kraji otvoria stredné školy pre prvákov 291 tried
Podľa zákona je minimálny počet žiakov v jednej triede strednej školy 17.

sk
včera 11:38

Pri vysokoškolskom vzdelávaní sa chce Plavčan inšpirovať aj Maďarskom
Podľa ministra významné zmeny u našich susedov nastali nielen v materiálnom dobudovaní, ale univerzity tak isto zvýšili svoju kvalitu aj z hľadiska medzinárodného porovnania.

sk
19. októbra 2016 12:13

Nespokojní učitelia ukončili stupňovaný štrajk
Crmoman z ISU Sme je presvedčený, že stupňovaný štrajk splnil svoju úlohu, no v súčasnej situácii už nevidí priestor na jeho ďalšie pokračovanie.

sk

Historický kalendár

- je inšpirovaný britským Apple Day, ktorý sa oslavuje od roku 1991. Tento deň je každoročnou oslavou jabĺk a sadov.Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac