Edmonton vyrovnal finále Západnej konferencie, trojbodový McDavid

Druhýkrát po sebe sa v sérii stalo, že tím prehral napriek náskoku 2:0.

,aktualizované

Edmonton vyhral v Dallase 3:1, v sérii vedie 3:2

Oporou Oilers bol brankár Stuart Skinner, ktorý predviedol 19 úspešných zákrokov. ,aktualizované

Kreider odhodil Tkachukov chránič a vyrovnal rekord Rangers

Pre Rangers to bol už šiesty gól v oslabení v prebiehajúcom play off, čo je nový klubový rekord.

Slavin z Caroliny získal druhýkrát v kariére Lady Byng Trophy

Slavin inkasoval počas sezóny iba osem trestných minút, čo je najmenej spomedzi 81 hráčov NHL, ktorí strávili na ľade aspoň 1.600 minút.

Florida vyhrala na ľade NY Rangers 3:2 a vedie vo finále konferencie

Svoj druhý postup do finále NHL v priebehu dvoch rokov môžu zavŕšiť v noci na nedeľu.,aktualizované

McDavida pripravila o gól odhodená hokejka brankára

Útočník Edmontonu Oilers Connor McDavid bol v nočnom zápase NHL proti Dallasu blízko ku gólu, no jeho strelu po ľade za stavu 2:2 kuriózne zastavila odhodená hokejka brankára Jakea Ottingera.

Pekarčík podpísal trojročný nováčikovský kontrakt so St. Louis

Osemnásťročný útočník je súčasťou organizácie "bluesmanov" od draftu 2023, v ktorom si ho vybrali v 3. kole zo 76. miesta.

NHL: Yeo skončil na striedačke Vancouveru

Yeo pôsobil na striedačke Canucks uplynulé dve sezóny.

Reinhart má klubový rekord, Bobrovskij predbehol Brodeura i Hašeka

Skóre štvrtého zápasu otvoril Vincent Trocheck a v kanadskom bodovaní play off sa dostal na štvrté miesto s 19 bodmi (8+11) v 14 stretnutiach.

NHL: Generálnym manažérom Columbusu sa stal Don Waddell

Waddell sa stal v Columbuse nástupcom Jarma Kekäläinena, ktorý skončil v klube 15. februára.

NHL: Útočník Lee z NY Islanders získal Trofej Kinga Clancyho

Tridsaťtriročný americký útočník bol medzi finalistami na King Clancy Trophy šesťkrát za uplynulých sedem sezón.

Florida zvíťazila nad NY Rangers 3:2 pp a sériu vyrovnala na 2:2

Štvrtý semifinálový duel NHL rozhodol po 72 sekundách extračasu Sam Reinhart. ,aktualizované

Mišiak podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s Chicagom

Mišiak odohral sezónu 2023/2024 v kanadskej juniorskej súťaži OHL. V základnej časti nastúpil v drese Erie Otters do 60 zápasov, v ktorých nazbieral 47 kanadských bodov za 23 gólov a 24 asistencií.,aktualizované

Bylsma sa stal novým trénerom Seattlu Kraken

Päťdesiattriročný Bylsma v uplynulých dvoch sezónach pôsobil v klube Coachella Valley Firebirds, farme Seattlu v nižšej AHL. en

Dallas uspel v Edmontone 5:3 a v sérii vedie 2:1, hetrik Robertsona

Stars sa v sérii ujali vedenia 2:1.,aktualizované

Bylsma bude nový tréner Seattlu Kraken, nahradí Hakstola

Kraken v tejto sezóne nepostúpili do play off. V klube pôsobí aj slovenský útočník Tomáš Tatar.

Rangers vytvorili rekord, v predĺžení sú naďalej stopercentní

Newyorský tím strelil počas tohtoročných bojov o Stanleyho pohár už päť gólov v oslabení, čo sa mu podarilo tretíkrát v klubovej histórii (6 v roku 1979 a 5 v 1992).

Rangers vedú v sérii 2:1, na ľade Floridy rozhodol Wennberg

Florida prestrieľala súpera 37:23, no na víťazstvo to nestačilo. Domácim nepomohli ani dva presné zásahy Sama Reinharta, Aleksander Barkov si pripísal gól a asistenciu. ,aktualizované

Rangers bez Veseyho, pre zranenie vynechá tretí duel s Floridou

Rangers premiérovo povolali do prvého tímu aj slovenského reprezentanta Adama Sýkoru.

Dallas zvíťazil nad Edmontonom 3:1 a vyrovnal stav série

Skončila sa séria Leona Draisaitla, nemecký útočník prvýkrát v tohtoročnej vyraďovačke vyšiel bodovo naprázdno.,aktualizované

NY Rangers rozšíril súpisku o 13 hráčov z Hartfordu, povolal aj Sýkoru

Rozšírenie súpisky je bežný proces, keď si tím povolá hráčov, ktorým sa skončila sezóna a do hry budú môcť zasiahnuť v prípade zranení hráčov z hlavného tímu.

NHL: Arniel sa stal trénerom Winnipegu, nahradil Bownessa

Arniel hral v minulosti v NHL 11 sezón na pozícii krídelníka, obliekal dresy Winnipegu, Buffala a Bostonu.

Florida prehrala v predĺžení v play off prvýkrát od 2016

Carter Verhaeghe z Floridy strelil svoj 15. gól od začiatku minuloročnej play off.

NHL: Rangers zdolali Floridu a vyrovnali stav série, rozhodol Goodrow

Séria sa za vyrovnaného stavu presúva do Sunrise na Floridu, tretí zápas sa hrá v nedeľu o 21.00 SELČ.

McDavid napodobnil Greztkého, Draisaitl natiahol bodovú šnúru

McDavid po 32 sekundách druhého predĺženia rozhodol o triumfe Oilers, ešte predtým si pripísal asistenciu pri zásahu Zacha Hymana na 2:0.

Edmonton triumfoval na ľade Dallasu 3:2 pp, rozhodol McDavid

O triumfe Oilers rozhodol po 32 sekundách druhého predĺženia kapitán Connor McDavid.,aktualizované

Ocenenie pre trénera roka v NHL získal kouč Vancouveru Rick Tocchet

Tocchet sa stal tretím trénerom Vancouveru v histórii, ktorý ocenenie získal. Pred ním to boli Pat Quinn v roku 1992 a Alain Vigneault v roku 2007.

Keefe by sa mal stať novým trénerom New Jersey Devils

Keefe vo funkcii nahradí Travisa Greena, ktorý viedol "diablov" z pozície dočasného kouča. Green prevzal mužstvo v marci po Lindym Ruffovi.

M. Tkachuk 4. víťazným gólom vytvoril rekord: Nie je to len o mne

Dvadsaťšesťročný krídelník rozhodol v 17. minúte, keď strelou z vrchu ľavého kruhu prekonal Igora Šesťorkina.

Prvé finále Východnej konferencie patrilo Floride

Správu rozširujeme o ďalšie informácie.,aktualizované

McDonagh sa vracia do Tampy, Predators ho vymenili za draftové výbery

McDonagh získal v rokoch 2020 a 2021 s Tampou dvakrát Stanleyho pohár, do finále play off sa s ňou prebojoval aj v roku 2022.

Draisaitl predĺžil sériu, v play off má lepší priemer iba Gretzky

Dvadsaťosemročný Nemec bodoval vo všetkých 12 dueloch doterajšieho priebehu play off a s 24 bodmi (8+16) je najproduktívnejší hráč vyraďovačky.

Edmonton porazil Vancouver a je vo finále konferencie, čaká ho Dallas

Edmonton je deviatym tímom v profilige, ktorý vyhral v play off minimálne 40 sérií. Od jeho vstupu do súťaže v ročníku 1979/80 je v tomto smere ligovým lídrom.,aktualizované

Tréner Brind'Amour sa dohodol na predĺžení zmluvy s Carolinou

Hurricanes si v uplynulej sezóne pripísali 52 víťazstiev v základnej časti a so 111 bodmi skončili na druhom mieste v Metropolitnej divízii.

Draisaitl natiahol bodovú sériu na 11 duelov, napodobnil Gretzkého

McDavid sa v noci na nedeľu podieľal na triumfe tromi asistenciami.

Edmonton vyhral nad Vancouverom a vyrovnal stav série na 3:3

Vo finále Východnej konferencie sa stretnú New York Rangers a Florida Panthers, prvý zápas je na programe v noci na štvrtok . ,aktualizované

Barkov získal druhýkrát Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka

Barkov bol druhý najvyťaženejší útočník Panthers, v základnej časti odohral v priemere 19:38 min na zápas, z toho takmer dve minúty v oslabeniach.

Duchene ukončil sériu vo viacnásobnom predĺžení ako 4. hráč Stars

Brankár "panterov" Sergej Bobrovskij zaznamenal siedmy sériu rozhodujúci triumf v kariére, čo je štvrtý najvyšší počet spomedzi aktívnych brankárov.

Florida vyhrala v Bostone 2:1 a je vo finále konferencie

Boston viedol od konca prvej tretiny, keď sa presadil český útočník Pavel Zacha a strelil svoj prvý gól vo vyraďovačke. ,aktualizované

Kreider hetrikom v jednej tretine napodobnil zápis Gretzkého

Tridsaťtriročný útočník je iba tretí hráč v histórii organizácie, ktorý strelil tri góly v zápase, v ktorom jeho tím spečatil postup.