Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Nemecko zvíťazilo nad Kazachstanom 8:2

Na snímke druhý sprava hráč Nemecka Maksymilian Szuber strieľa úvodný gól v zápase základnej B-skupiny Nemecko - Kazachstan na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave v piatok 17. mája 2024. Foto: TASR/AP

Nemci nastúpia na ďalší duel v sobotu 18. mája od 16.20 h proti Poľsku, Kazachstan čaká v nedeľu po dni voľna v rovnakom čase výber USA.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Ostrava 16. mája (TASR) - Hokejisti Nemecka zvíťazili nad Kazachstanom 8:2 v piatkovom zápase "slovenskej" B-skupiny na MS v Ostrave. Pripísali si tretí triumf na šampionáte a s deviatimi bodmi poskočili v tabuľke na 2. miesto o bod pred Slovákov.

Na snímke vľavo kazašský brankár Andrej Šutov a nemecký hráč Maksymilian Szuber v zápase základnej B-skupiny Nemecko - Kazachstan na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave v piatok 17. mája 2024.

B-skupina:

Nemecko - Kazachstan 8:2 (2:1, 3:0, 3:1)

Góly: 2. Szuber (Stachowiak, Peterka), 3. Tuomie (Kastner, Ugbekile), 22. Peterka (Stachowiak, Wissmann), 29. Reichel (Pföderl), 36. Kälble (Peterka, Stachowiak), 51. Reichel (Peterka, Stachowiak), 55. Tiffels (Sturm), 59. Kastner (Ehl, Tuomie) – 8. Starčenko (Paňukov, Rymarev), 52. Koroljov (Bojko, Asetov). Rozhodcovia: Holm (Švéd.), Vikman (Fín.) – Briganti (USA), Špůr (ČR), vylúčení: 3:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 8479 divákov.

Nemecko: Grubauer – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller, Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile – Peterka, Stachowiak, Reichel – Kahun, Sturm, Tiffels – Pföderl, Michaelis, Ehliz – Ehl, Kastner, Tuomie

Kazachstan: Šutov (22. Bojarkin) – Metalnikov, Beketajev, Orechov, Danijar, Dichanbek, Breus, Koroljov, Gajtamirov – Rymarev, Omirbekov, Starčenko – Michajlis, Muchametov, Muratov – Savickij, Šestakov, Paňukov – Rachmanov, Bojko, Asetov

Nemci mali skvelý štart do zápasu, už po 62 sekundách otvoril skóre Szuber. Keď sa k nemu onedlho pridal aj Tuomie bolo jasné, že favorit chce urobiť s odhodlaním Kazachov rázny koniec. Súper sa však zásluhou Starčenka nadýchol, no potom už patril zápas jednoznačne zverencom Kreisa. V druhej tretine sa presadili Peterka, po jeho zásahu vystriedal Šutova v bránke Bojarkin. Ďalšie góly pridali Reichel a Kälble a ani v tretej tretine nedali Nemci súperovi žiadnu šancu. Ich triumf poistili opäť Reichel, Tiffels a Kastner, Grubauer inkasoval len z hokejky Koroljova.

hlasy po zápase:

Dominik Kahun, útočník Nemecka: "Hovorili sme si, že nemôžeme súpera podceniť. Boli sme dominantní po celý zápas, hráči Kazachstanu možno boli unavení zo včerajšieho duelu. Teraz si musíme oddýchnuť, lebo sú pred nami ešte dva dôležité zápasy a my musíme mať energiu na to, aby sme ich zvládli."

Tamirlan Gajtamirov, obranca Kazachstanu: "Sme frustrovaní, je to naša štvrtá prehra za sebou. V prvej tretine sme hrali naozaj zle, mali sme zlý štart. Nemôžeme hrať takto. Potrebujeme víťazstvá. V defenzíve musíme hrať trpezlivejšie a v koncovke musíme byť efektívnejší."