Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia 30. výročie osamostatnenia SR

V Bratislave otvoria fotografickú výstavu Česko/slovenské okamihy

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Výstava bude prístupná na Hviezdoslavovom námestí a zároveň v Galérii Českého centra, kde bude otvorenie o 15.30 h len pre pozvaných hostí.

Bratislava 13. februára (TASR) - České centrum Bratislava a Česká tlačová kancelária (ČTK) v spolupráci s veľvyslanectvom ČR na Slovensku a mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto otvoria vo štvrtok 16. februára výstavu Česko/slovenské okamihy. Rozsiahlu kolekciu fotografií pripravila ČTK pri príležitosti 30. výročia rozdelenia Československa a vzniku dvoch samostatných republík.

Vernisáž sa uskutoční o 15.00 h za účasti veľvyslanca ČR na Slovensku Rudolfa Jindráka, generálneho riaditeľa ČTK Jiřího Majstra, starostu Starého Mesta Mateja Vagača a riaditeľky Českého centra Moniky Koblerovej. Výstava bude prístupná na Hviezdoslavovom námestí a zároveň v Galérii Českého centra, kde bude otvorenie o 15.30 h len pre pozvaných hostí.

"Vzájomná a kvalitná informovanosť o dianí medzi Českom a Slovenskom je veľmi potrebná na všetkých úrovniach, preto veľmi oceňujem nezastupiteľnú úlohu spravodajských agentúr, akými sú ČTK a TASR, akú majú v súčasnom mediálnom poli,"
komentoval slovenské uvedenie výstavy Jindrák.

Autori výstavy vybrali takmer 130 fotografií, ktoré zachytávajú dôležité aj menej známe momenty zo spoločnej histórie, dvojitého rozpadu československého štátu, rovnako ako vzájomné vzťahy Čechov a Slovákov v posledných 30 rokoch.