- Iránske námorné sily si počas slávnostnej ceremónie vysielanej štátnou televíziou prevzali dve nové vojnové lode.

- Lesníci predpokladajú, že úmrtie 57-ročného muža v doline Banskô na Liptove sa zapíše do histórie ako prvý známy stret medveďa s človekom, ktorý sa skončil smrťou človeka.

- Maďarská opozičná strana Jobbik podporí návrh vládnej strany Fidesz, ktorý žiada, aby bolo v školách zakázané šírenie obsahu "propagujúceho zmenu pohlavia alebo homosexualitu". Informoval o tom spravodajský server Alfahir.hu blízky Jobbiku.

- V najväčšej bratislavskej mestskej časti Petržalka sa aktuálne sčítalo o 28 obyvateľov viac, ako tomu bolo pred desiatimi rokmi.

- Bieloruský novinár Raman Pratasevič, ktorý bol zadržaný pri vynútenom pristátí lietadla spoločnosti Ryanair v Minsku, vystúpil na tlačovej konferencii zvolanej bieloruským ministerstvom zahraničných vecí.

- V porovnaní so sčítaním v roku 2011 je v tohtoročnom cenze počet obyvateľov bratislavskej Karlovej Vsi vyšší o 577 rezidentov.

- Čerstvý neúspešný finalista tenisového Roland Garros Stefanos Tsitsipas prezradil, že mu nedávno zomrela stará mama. Historicky prvý Grék vo finále grandslamového turnaja sa to dozvedel ešte pred svojou finálovou prehrou s Novakom Djokovičom.

- Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody SR eviduje viac ako 20 hlásení o výskyte medveďa v obci alebo jej bezprostrednej blízkosti.

- Slávnostným podpisom nariadenia o tzv. zelenom pase bol v Bruseli ukončený legislatívny proces týkajúci sa tohto európskeho preukazu, ktorý má uľahčiť cestovanie v rámci EÚ počas pandémie koronavírusu. Informovala o tom na svojej webstránke Európska komisia (EK).

- Odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca je odôvodnené. Vyhlásil to predseda Smeru-SD Robert Fico.

- Ruský prezident Vladimir Putin pred svojou nadchádzajúcou schôdzkou s prezidentom USA Joeom Bidenom odmietol obvinenia, že Rusko stojí za nedávnymi počítačovými útokmi proti USA.

- Spoznať prírodné krásy dolného Zemplína z netradičnej perspektívy ponúka nový produkt cestovného ruchu Po vode za poznaním.

- Národné centrum zdravotníckych informácií vydalo do pondelka viac ako 471.000 certifikátov o očkovaní proti novému koronavírusu.

- Rusko a Čína sú vnímané ako hrozba pre záujmy spojencov zo Severoatlantickej aliancie. Pred začiatkom summitu NATO v Bruseli to uviedli prezidenti a premiéri viacerých členských krajín tohto zoskupenia.

- Zraneniami sužovaný trojnásobný grandslamový víťaz Andy Murray priznal, že je nerealistické od neho očakávať návrat do vrcholnej tenisovej formy.

- Extrémne letné horúčavy predstavujú pre obyvateľov Bratislavy najväčšie riziko v mestských častiach Staré Mesto, Ružinov, časť Trnávka, a čiastočne v Petržalke i v Novom Meste.

- Bratislavský Ružinov je prvou zastávkou mobilného včelína v rámci putovania hlavným mestom. Slúžiť bude najmä na včelárske vzdelávanie detí, mládeže i dospelých, ale aj na opeľovanie zelene.

- Extraligový klub HK Nitra angažoval 27-ročného českého brankára Davida Honzíka. Ten vytvorí brankársku dvojicu s 29-ročným Kanaďanom Mattom O´Connorom, ktorý sa s vedením dohodol na predĺžení spolupráce.