Quantcast

Kollár: Máme pripravených investorov, ktorí budú stavať nájomné byty

Návrh zákona o štátnej podpore nájomného bývania v stredu schválil parlament.

- Ruský prezident Vladimir Putin nariadil vláde zvýšiť dôchodky a minimálnu mzdu o 10 % s cieľom zmierniť dôsledky vysokej inflácie na obyvateľstvo.

- Švajčiarsky farmaceutický gigant Roche v stredu oznámil, že prichádza s PCR testami, ktoré dokážu zistiť opičie kiahne.

- Turecko v stredu oznámilo, že proces vstupu Fínska a Švédska do Severoatlantickej aliancie (NATO) so dopredu neposunie, kým tieto krajiny nevyhovejú bezpečnostným požiadavkám Ankary.

- Francúzsky najvyšší úrad verejného zdravotníctva odporučil na jeseň ďalšiu posilňujúcu dávku vakcíny proti koronavírusu pre rizikových pacientov a ľudí vo veku nad 65 rokov.

- Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba obvinil Severoatlantickú alianciu z toho, že "nerobí doslova nič" vo svetle ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu.

- Tohtoročnou laureátkou Ceny Václava Havla za ľudské práva sa stala ruská novinárka Marina Ovsiannikovová, ktorá v marci protestovala proti ruskému vpádu na Ukrajinu narušením živého vysielania ruskej štátnej televízie Prvý kanál.

- Nórsky ropný koncern Equinor oznámil v stredu, že v reakcii na vojnu na Ukrajine sa stiahol zo spoločných ropných a plynárenských projektov v Rusku, pričom aktíva presunul na štátnu ropnú spoločnosť Rosnefť.

- Dvojicu Bielorusov, ktorí sú údajne členmi tzv. Vagnerovej skupiny, obvinili zo zabíjania civilistov neďaleko Kyjeva.

- Nemenovaný proruský činiteľ v okupovanom ukrajinskom meste Mariupol v stredu uviedol, že v priebehu niekoľkých dní z tamojšieho prístavu vypláva prvá loď odvtedy, ako sa tohto mesta zmocnili ruskí vojaci.

- Viktor Orbán avizoval, že v záujme pomoci rodinám v ťažkej ekonomickej situácii jeho kabinet založí fond na ochranu režijných nákladov domácností, do ktorého budú prispievať banky a kooperácie zo svojho nadmerného zisku.

- Mestá a obce Združenia miest a obcí Záhoria a Združenia miest a obcí Myjavského regiónu vo štvrtok 26. mája vypnú večer o 21.00 h verejné osvetlenie s cieľom poukázať na stav, ktorý samosprávam hrozí po schválení protiinflačného balíčka.

- Pri pobreží na severe Francúzka a dokonca i v rieke Seina v uplynulých týždňoch niekoľkokrát spozorovali kosatku.

- Nezamestnanosť v Lotyšsku sa v 1. štvrťroku tohto roka posunula vyššie nad 7 %, pričom zaznamenala najvyššiu úroveň za takmer rok.

- Britský princ Charles sa v stredu v Bukurešti stretol s rumunským prezidentom Klausom Iohannisom, premiérom Nicolae Ciucom a navštívil stredisko pre ukrajinských utečencov.

- Mierový plán pre Ukrajinu, ktorý vypracovalo Taliansko, je odtrhnutý od reality, vyhlásila v stredu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.

- Minister financií Igor Matovič (OĽANO) mieni predložiť návrh na reguláciu účasti v diskusných politických reláciách aj napriek tomu, že zrejme nemá podporu koaličných partnerov.

- Plán Moskvy uľahčiť získanie ruského občianstva Ukrajincom žijúcim v oblastiach pod kontrolou Ruska je porušením medzinárodného práva.

- Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v úvodnom zápase Zlatej Európskej ligy v Turecku 0:3.

- Kolumbijský cyklista Santiago Buitrago triumfoval v 17. etape pretekov Giro d'Italia a pripísal si najväčší úspech v kariére.

- Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szjjártó rýchlo reagoval na slová ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý v stredu počas panelovej diskusie na zasadnutí Svetového ekonomického fóra v Davose vo videopríhovore ostro kritizoval Maďarsko.