V. Lengvarský pripúšťa sprísnenie protipandemických opatrení

Minister zdravotníctva vyhlásil, že antiočkovacia kampaň stále naberá na sile.

- Najdôveryhodnejšou medzi lídrami je prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorej verí 49 percent ľudí.

- Šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že existencia paragrafu 363 Trestného poriadku (TP) má oporu v ústave.

- Mimoriadna schôdza Národnej rady SR o zvyšujúcich sa cenách energií, ktorú inicioval opozičný Smer-SD, by sa mala otvoriť. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal predseda poslaneckého klubu Sme rodina a podpredseda hnutia Sme rodina Peter Pčolinský.

- Odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) bolo o tom, že vie a riadi manipuláciu a nezákonnosť pri vyšetrovaní politicky motivovaných káuz. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico.

- Maďarská polícia zadržala na severomaďarskej diaľnici M1 občana Slovenskej republiky, ktorý v malom nákladnom aute viezol 23 migrantov.

- Pri ideálnom vývoji by historická budova Slovenského národného divadla (SND) mohla byť pre umelcov a divákov opäť prístupná v roku 2028. Odhaduje to generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

- Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v súvislosti so sobotňajším tragickým úmrtím štvorročného dieťaťa v Krásnohorskom Podhradí v okrese Rožňava.

- Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) pripúšťa sprísnenie protipandemických opatrení.

- Slovenská informačná služba (SIS) úzko spolupracuje alebo má kontakty s viac ako 100 partnerskými spravodajskými službami z celého sveta, pričom trend posledných rokov je stúpajúci.

- S prácou ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽANO) hnutie Sme rodina nie je spokojné. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny a podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak.

- Horskí záchranári pomáhali na Malinom Brde 26-ročnému cyklistovi, ktorý spadol na chrbát a zostal ležať na zemi.

- Pri nákupe potravín a návšteve obchodu je vhodné do predajne vstupovať s premysleným nákupným zoznamom.

- O mladomanželskú pôžičku na bývanie zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) za tento rok sa dá požiadať do konca septembra.

- Polícia upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia získať prihlasovacie údaje do internetbankingu.

- Hasiči aktuálne zasahujú pri požiari v montovanej hale na Sadovskej ulici v Trebišove.