- Slávnostným podpisom nariadenia o tzv. zelenom pase bol v Bruseli ukončený legislatívny proces týkajúci sa tohto európskeho preukazu, ktorý má uľahčiť cestovanie v rámci EÚ počas pandémie koronavírusu. Informovala o tom na svojej webstránke Európska komisia (EK).

- Odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca je odôvodnené. Vyhlásil to predseda Smeru-SD Robert Fico.

- Ruský prezident Vladimir Putin pred svojou nadchádzajúcou schôdzkou s prezidentom USA Joeom Bidenom odmietol obvinenia, že Rusko stojí za nedávnymi počítačovými útokmi proti USA.

- Spoznať prírodné krásy dolného Zemplína z netradičnej perspektívy ponúka nový produkt cestovného ruchu Po vode za poznaním.

- Národné centrum zdravotníckych informácií vydalo do pondelka viac ako 471.000 certifikátov o očkovaní proti novému koronavírusu.

- Rusko a Čína sú vnímané ako hrozba pre záujmy spojencov zo Severoatlantickej aliancie. Pred začiatkom summitu NATO v Bruseli to uviedli prezidenti a premiéri viacerých členských krajín tohto zoskupenia.

- Zraneniami sužovaný trojnásobný grandslamový víťaz Andy Murray priznal, že je nerealistické od neho očakávať návrat do vrcholnej tenisovej formy.

- Extrémne letné horúčavy predstavujú pre obyvateľov Bratislavy najväčšie riziko v mestských častiach Staré Mesto, Ružinov, časť Trnávka, a čiastočne v Petržalke i v Novom Meste.

- Bratislavský Ružinov je prvou zastávkou mobilného včelína v rámci putovania hlavným mestom. Slúžiť bude najmä na včelárske vzdelávanie detí, mládeže i dospelých, ale aj na opeľovanie zelene.

- Extraligový klub HK Nitra angažoval 27-ročného českého brankára Davida Honzíka. Ten vytvorí brankársku dvojicu s 29-ročným Kanaďanom Mattom O´Connorom, ktorý sa s vedením dohodol na predĺžení spolupráce.

- Prezidentka Zuzana Čaputová sa stretne s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a neskôr aj s chorvátskym prezidentom Zoranom Milanovičom.

- Spoločnosť Volkswagen (VW) Slovakia spustila v pondelok ako jeden z prvých zamestnávateľov na Slovensku očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

- Talianska polícia informovala o zadržaní ôsmich ľudí podozrivých z účasti na pokuse o lúpež v klenotníctve na Námestí svätého Marka v Benátkach.

- Americký prezident Joe Biden upozornil, že NATO sa musí prispôsobiť novým výzvam zo strany Číny a Ruska, informovala agentúra AFP.

- Švédski futbalisti Mattias Svanberg a Dejan Kulusevski, ktorí mali pred ME 2020 pozitívny test na koronavírus, napokon zostanú v reprezentačnom tíme.

- Nasledujúce desaťročie bude obdobím epidémií a masovej migrácie, pričom členské krajiny Severoatlantickej aliancie treba pripraviť na to, aby dokázali na tieto výzvy zareagovať, povedal v Bruseli pred summitom NATO predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

- Vojenský historický ústav nechce uniesť ani ukradnúť Múzeum Slovenského národného povstania, jeho identitu ani zameranie.

- Ruská tenistka Jekaterina Alexandrovová postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Berlíne. V úvodnom vystúpení zdolala krajanku Annu Kalinskú 6:3, 6:2.