Quantcast

VIDEO: Lekárom bez atestácie a zachranárom majú stúpnuť základné platy

Koeficient by sa mal pri lekároch s atestáciou aj bez nej zvýšiť za každý odpracovaný rok o 0,01-násobku priemernej mzdy, zvyšovalo by sa za prvých 20 odpracovaných rokov.

,aktualizované 

- Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v dňoch 24. až 26. augusta navštívi Kanadu, kde ho prijme premiér Justin Trudeau.

- Rýchlik smerujúci zo Zvolena do Banskej Bystrice zachytil večer na železničnej zastávke Banská Bystrica-mesto počas jazdy dve osoby. Vlaková doprava je v dôsledku udalosti v tomto úseku prerušená.

- Rusko odovzdalo Bezpečnostnej rade OSN list s varovaním, že Ukrajina plánuje "provokácie" v Záporožskej jadrovej elektrárni v juhoukrajinskom meste Enerhodar.

- Dva strategické bombardéry B-52 Stratofortress amerických vzdušných síl majú v pondelok 22. augusta naplánované nízke prelety nad Balkánom vrátane chorvátskeho letoviska Dubrovník.

- Dvaja ľudia utrpeli zranenia po streľbe v nákupnom centre Emporia v juhošvédskom meste Malmö, polícia zatkla jedného podozrivého.

- Člen britskej teroristickej bunky Islamského štátu (IS) známej ako "The Beatles" El Shafee Elsheikh bol v USA odsúdený na doživotie za smrť štyroch amerických rukojemníkov v Sýrii.

- Šéf Kremľa Vladimir Putin a francúzsky prezident Emmanuel Macron žiadajú nezávislú inšpekciu v Záporožskej jadrovej elektrárni na Ukrajine. Uviedol to úrad ruského prezidenta.

- Európska lieková agentúra schválila novú metódu podávania injekcií proti opičím kiahňam, ktorá umožňuje zaočkovať päťkrát viac ľudí.

- Je nemorálne, aby sa vláda nedokázala dohodnúť so zdravotníkmi na riešeniach, ktoré dokážu postupne vyviesť zdravotníctvo z krízy. Uviedla to podpredsedníčka mimoparlamentného Hlasu-SD Zuzana Dolinková.

- Po troch rokoch vystavili v Moravskom zemskom múzeu v Brne originál slávnej Věstonickej venuše.

- Minister financií Igor Matovič predstavil návrh zvýšenia platov lekárov v ústavných zdravotníckych zariadeniach. Lekárom bez atestácie by sa mal koeficient minimálnej mzdy zvýšiť z 1,25 na 1,4-násobku priemernej mzdy.

- Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyhlásil, že Turecko nechce obsadiť žiadne územie Sýrie, aj keď vystupňovalo útoky proti kurdským silám na severe tejto vojnou sužovanej krajiny.

- Delegácia z Medzinárodnej agentúry pre jadrovú energiu (MAAE) by mohla byť schopná navštíviť Záporožskú jadrovú elektráreň na Ukrajine začiatkom septembra. Povedal to ruský diplomat Michail Uľjanov.

- Štrajk pracovníkov londýnskeho metra paralyzoval dopravu v britskom hlavnom meste. Odborári požadujú zvýšenie miezd ako kompenzáciu za prudký nárast cien potravín a energií.

- Politické strany Smer-SD a Sme rodina sa pri jesenných voľbách do Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) budú o priazeň voličov uchádzať na jednej kandidátnej listine.

- Na Slovensku tento týždeň pribudli dva prípady opičích kiahní. Celkový počet potvrdených prípadov sa tak zvýšil na 12. TASR o tom informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas.

- Ďalších avizovaných 20.799 balení lieku Paxlovid na liečbu ochorenia COVID-19 je už na Slovensku. TASR to potvrdilo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

- Kryptomeny sa prudko oslabili, keď náhly výpredaj spôsobil, že cena bitcoinu padla na trojtýždňové minimum.

- Od pondelka (22. 8.) bude na slovenských cestách prebiehať dopravná akcia Zodpovednosť. Organizuje ju Policajný zbor s podporou Slovenského združenia výrobcov piva a sladu. Akcia bude prebiehať od pondelka do piatka (26. 8.).