< sekcia Banskobystrický kraj

Banská Bystrica môže stavať halu pre EYOF, Lesy SR jej predajú pozemky

Banskán Bystrica, ilustračná snímka. Foto: TASR

V súčasnosti sú na nich parkoviská, chodníky a cestná zeleň.

Banská Bystrica 7. októbra (TASR) – Výstavbe novej multifunkčnej športovej haly pre mladých športovcov na Mičinskej ceste v Banskej Bystrici už nič nestojí v ceste. Štátny podnik Lesy SR podporí organizáciu Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF), ktorý bude v meste pod Urpínom v roku 2021, a poskytne mestu na odkúpenie vybrané pozemky s celkovou výmerou takmer 17.500 štvorcových metrov. V súčasnosti sú na nich parkoviská, chodníky a cestná zeleň. Informoval o tom v pondelok Pavel Machava, vedúci odboru komunikácie Lesov SR.

"Predaj predmetných pozemkov bude realizovaný v súlade s platnou legislatívou ako odplatný prevod kúpnou zmluvou, pričom základom na stanovenie kúpnej ceny je všeobecná hodnota majetku stanovená v zmysle príslušnej vyhlášky. Celková kúpna cena pozemkov je stanovená znaleckým posudkom vo výške 799.806 eur," konštatoval Machava s tým, že banskobystrické mestské zastupiteľstvo ju odsúhlasilo.

Ako pripomenul, ministerstvo pôdohospodárstva predložilo návrh riešenia prevodu pozemkov v správe štátneho podniku Lesy SR do vlastníctva mesta Banská Bystrica vláde a tá to odsúhlasila na rokovaní 2. októbra.

"Lesy SR oficiálne požiadajú o udelenie súhlasu na uzatvorenie zmluvy o prevode vlastníctva majetku štátu do vlastníctva mesta. Žiadosť o udelenie súhlasu následne prejde rokovaním rezortnej majetkovej komisie, ktorá je poradným orgánom ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka," dodal Machava.