Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Banskobystrický kraj

B. Bystrica opravila telocvičňu za viac ako 200.000 eur

Ilustračný záber. Foto: TASR- Erika Ďurčová

Jej rozsiahla rekonštrukcia sa začala v júli tohto roka.

Banská Bystrica 29. októbra (TASR) - Banskobystrická samospráva v tomto roku postupne obnovuje športoviská nielen pre deti, ale aj širokú verejnosť. Dokončenia sa dočkala i telocvičňa v bývalej Základnej škole na Magurskej ulici na najväčšom banskobystrickom sídlisku Sásová, ktorú v sobotu (28.10.) otvorili pre všetkých športuchtivých. Jej rozsiahla rekonštrukcia sa začala v júli tohto roka.

"Počas štyroch mesiacov došlo k výmene osvetlenia a plastových okien, ktoré predstavujú energetickú úsporu. Rekonštrukcia priniesla aj kvalitnejšiu podlahu, ktorá má certifikovaný gumený povrch s odpruženým základom. Budúci rok sa chceme zamerať na dovybavenie telocvične športovým náčiním, opravu strechy, chodieb a šatní," konštatoval Ivan Šabo, riaditeľ Záhradníckych a rekreačných služieb (ZAaRES), ktoré majú telocvičňu v správe. V minulosti slúžila najmä futbalistom či volejbalistom, no po obnove vznikli vhodné podmienky aj pre basketbal, florbal či tenis.

Telocvičňu na sídlisku Sásová postavili pred 30 rokmi a odvtedy sa do nej neinvestovali žiadne finančné prostriedky.

"Budova nespĺňala podmienky na športovú činnosť a bola v nej nízka teplota aj napriek vykurovaniu. To je dôvod, prečo sme sa rozhodli z mestského rozpočtu vyčleniť viac ako 200.000 eur na jej opravu. Som rád, že spolu s financiami spoločnosti ZAaRES vo výške 10.000 eur sa podarilo obnoviť ďalší športový areál, ktorý poslúži Banskobystričanom," zdôraznil prednosta magistrátu Martin Adamec.