< sekcia Banskobystrický kraj

TRAGICKÁ NEHODA: Na Donovaloch zahynuli dvaja ľudia

Na snímke policajti vyšetrujú zrážku kamióna s motorovým vozidlom Opel Vivaro na ceste od Banskej Bystrice smerom na Donovaly v pondelok 12. októbra 2015. Foto: TASR/KR PZ Banská Bystrica

Pri dopravnej nehode zahynuli dvaja spolujazdci z vozidla Opel Vivaro, obidvaja z Novej Bane.

Banská Bystrica 12. októbra (TASR) - Dva ľudské životy si vyžiadala dnešná ranná nehoda, ktorá sa stala krátko pred 5.00 h na ceste od Banskej Bystrice smerom na Donovaly.

"Podľa doterajšieho objasňovania 22-ročný vodič z Novej Bane viedol motorové vozidlo Opel Vivaro v smere od Banskej Bystrice, pričom z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim kamiónom Volvo, ktorý viedol 36-ročný vodič poľskej národnosti," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová.Pri dopravnej nehode zahynuli dvaja spolujazdci z vozidla Opel Vivaro (20-ročný a 21-ročný), obidvaja z Novej Bane. Vodič uvedeného vozidla bol so zraneniami prevezený do banskobystrickej nemocnice a v jeho prípade bol na zistenie alkoholu nariadený odber krvi. "Vodičovi kamióna pri dychovej skúške alkohol nezistili. Predbežná škoda na obidvoch vozidlách bola odhadnutá na 15.000 eur," dodala Petrovičová s tým, že dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania a do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.