< sekcia Banskobystrický kraj

Horehronské múzeum sa otvára deťom výstavou hračiek, hlavolamov a hier

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Múzeum výstavu pripravilo spoločne s občianskym združením Vedecká hračka z Banskej Bystrice, ktorého cieľom je rozvíjať voľnočasové záujmové technické a výtvarné aktivity detí a mládeže.

Brezno 2. júna (TASR) – Horehronské múzeum v Brezne sprístupní v piatok (4. 6.) interaktívnu výstavu Koleso - vedecká hračka, ktorá potrvá celý mesiac, až do 4. júla. TASR o tom informovala kurátorka múzea Martina Ťažká.

„Spojenie hračky ako najprirodzenejšieho predmetu človeka a kolesa ako najvýznamnejšieho vynálezu ľudstva je tou najlepšou pozvánkou na interaktívnu výstavu hračiek, hier, hlavolamov a jednoduchých neškolských fyzikálnych experimentov pre malých i veľkých. Ponúka veku primerané priblíženie a objasnenie prírodných zákonov a vedeckých poznatkov, neobvyklé hračky aj pre predškolákov, stavebnice, spoločenské hry, hlavolamy, drobné experimenty, radosť a zábavu,“ zhrnula Ťažká.

Múzeum výstavu pripravilo spoločne s občianskym združením Vedecká hračka z Banskej Bystrice, ktorého cieľom je rozvíjať voľnočasové záujmové technické a výtvarné aktivity detí a mládeže smerujúce k navrhovaniu, vývoju, výrobe a propagácii vedeckých hračiek i hier s dôrazom na ich využitie vo vzdelávaní.