< sekcia Banskobystrický kraj

Mestská nocľaháreň vo Veľkom Krtíši už mala prvých nocľažníkov

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

V zariadení sa netoleruje alkohol ani iné návykové látky, zakázané je aj fajčenie.

Veľký Krtíš 27. novembra (TASR) - Aj keď zima ešte nepriniesla svoje skutočne mrazivé dni, v nocľahárni vo Veľkom Krtíši už prenocovalo niekoľko bezdomovcov. Tamojšia prevádzka pre ľudí bez strechy nad hlavou opäť ponúka svoje služby, a to od 15. októbra.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa mestského úradu Erika Grega, potenciálni klienti môžu služby tohto zariadenia využívať každý deň, od 20.00 h do 08.00 h. Podmienkou je zaplatenie poplatku vo výške jedného eura. Tí, ktorí majú potvrdenie o hmotnej núdzi, zaplatia 50 centov.

V zariadení sa netoleruje alkohol ani iné návykové látky, zakázané je aj fajčenie. Pre všetkých je k dispozícii sociálne zariadenie, priestory kuchynky, kde si môžu zohriať prinesené jedlo i služby práčovne, kde si môžu nechať oprať svoje veci.

Uplynulú zimu poskytla krtíšska nocľaháreň celkovo 1250 nocľahov. Otvorená bola od 15. októbra 2013 do 31. marca 2014. Zo záznamov nocľahárne vyplýva, že najmladším nocľažníkom bola 20-ročná žena a najstarším bol muž vo veku 77 rokov.