< sekcia Banskobystrický kraj

Na najväčšom bystrickom sídlisku opravia aj Starohorsku ulicu

Erb mesta Banská Bystrica Foto: Heraldický register

Počas prác bude prejazdná ľavá časť vozovky, na ktorej v súčasnosti motoristi parkujú svoje autá šikmým státím.

Banská Bystrica 3. novembra (TASR) – Aj Starohorská ulica na najväčšom banskobystrickom sídlisku Sásová – Rudlová sa dočká nového asfaltového povrchu. Dnes sa tam začali práce na oprave miestnej komunikácie.

Po obnove povrchu časti komunikácie na Tatranskej ulici na tom istom sídlisku, mesto Banská Bystrica pokračuje v obnove aj na Starohorskej ulici.

"Opravy asfaltového povrchu na Starohorskej ulici budú realizované v úseku od čísla 6 po číslo 30. Predpokladaný termín ukončenia prác je v prípade priaznivých poveternostných podmienok do 7. novembra tohto roka," uviedla dnes hovorkyňa primátora Martina Kanisová. Podľa nej do tohto dátumu by sa mali zrealizovať opravy prejazdnej časti vozovky ako aj časti parkovacích plôch.

"Počas prác bude prejazdná ľavá časť vozovky, na ktorej v súčasnosti motoristi parkujú svoje autá šikmým státím. Znemožnené bude aj parkovanie motorových vozidiel v opravovanom úseku ulice. Vodiči môžu autá parkovať na parkovisku na Pieninskej ulici," upozornila Kanisová.

Na vyznačenie priestoru stavebných prác je použité dočasné dopravné značenie, ktoré musia vodiči motorových vozidiel dodržiavať a rešpektovať. Mesto žiada, aby svoje autá neparkovali na ceste, ktorá bude slúžiť na prejazd Starohorskou ulicou v čase opravy komunikácie.

"Žiadame vodičov, ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky, aby sa správali disciplinovane a ohľaduplne, aby zvýšili svoju pozornosť a opatrnosť, rešpektovali prenosné dopravné značenie a strpeli dočasné dopravné obmedzenia," dodala krajská policajná hovorkyňa v Banskej Bystrici Mária Faltániová.