< sekcia Banskobystrický kraj

Stredoslovenská distribučná eviduje 200 odberných miest bez energie

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Vo Vígľaši vplyvom silného vetra spadli tri stĺpy vysokého napätia. Keď na miesto prišli energetici, pred ich očami spadol ďalší.

Bratislava 11. februára (TASR) - Stredoslovenská distribučná (SSD) momentálne eviduje bez dodávok elektrickej energie 200 odberných miest. Väčšina z nich je vo Vígľaši v okrese Detva. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Gejdoš už počas dňa informoval, že vo Vígľaši vplyvom silného vetra spadli tri stĺpy vysokého napätia. Keď na miesto prišli energetici, pred ich očami spadol ďalší. "Nárazový vietor, úplne podmočený terén a zvýšené riziko nebezpečných kolízií im nedovolili prakticky žiadny zásah. Preto zostane časť obce bez prúdu až do zajtrajšieho dňa. Zasiahnuté domácnosti totiž nie je možné zásobovať ani žiadnou inou vetvou elektrického vedenia," vysvetlil hovorca SSD.

V stredu (12. 2.) majú od rána na mieste údržbári stavať popadané stĺpy pomocou ťažkej techniky. "Ako dlho im to potrvá, bude závisieť najmä od zrážok a vetra," zdôraznil Gejdoš.