Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Banskobystrický kraj

Vo Zvolene sa plesá, je tam najhonosnejší, zvierací i folklórny ples

Ilustračné foto plesu Foto: TASR/Miroslav Košírer

Nálepkou najhonosnejší organizátori označujú Zvolenský ples, ktorý sa bude konať na budúci víkend (7. 2.) v hoteli Poľana.

Zvolen 1. februára (TASR) - Plesy s prívlastkami najhonosnejší, zvierací, folklórny, športový, ale tiež študentský či školský, lákajú v týchto dňoch zábavuchtivých ľudí vo Zvolene a jeho okolí.

Nálepkou najhonosnejší organizátori označujú Zvolenský ples, ktorý sa bude konať na budúci víkend (7. 2.) v hoteli Poľana. Najočakávanejším hosťom má byť speváčka Helena Vondráčková. Návštevníkov bude tiež baviť tanečný pár Natália Glosíková a Matej Chren a viacnásobná majsterka SR a ČR v hre na heligónku Vlasta Mudríková.

Pod názvom Benefičný ples mačiek sa už pred niekoľkými dňami uskutočnil v Gymnáziu Ľ. Štúra ples, počas ktorého sa okrem fantastickej zábavy súťažilo aj o najkrajšiu mačku a najkrajšieho kocúra.

Svoj ples budú mať tak ako každý rok aj zvolenskí folkloristi. Už tradične sa bude konať 7. februára v Dome kultúry ŽSR pod taktovkou Folklórneho súboru Marína. Tento ples patrí vôbec k najstarším v meste.

Na svoje si tento rok prišli aj športovci, konkrétne volejbalisti. Volejbalový ples, ktorý bol tento víkend v reštaurácii Centrum, bol primárne určený nie len pre hráčov a hráčky slovenských prvoligových tímov, ale aj pre všetkých volejbalových nadšencov.

Študentská rada pri Gymnáziu Ľ. Štúra vo Zvolene mala svoj ples rovnako tento víkend. Účastníkov zabávala okrem iného aj živá kapela a na záver si mohli všetci vychutnať ohňostroj.

Ples mali aj "školáci". Konkrétne rodičia detí z IX. Základnej školy na sídlisku Západ. Zaujímavosťou je, že jedlá na túto príležitosť varili priamo v školskej kuchyni.

Ďalšie plesy budú o týždeň aj v blízkom okolí Zvolena. Jeden z nich pod názvom Tradičná slovenská veselica bude v Hoteli Kaskády v Sielnici a druhý - 16. Mestský ples v kúpeľoch na Sliači.