< sekcia Banskobystrický kraj

Zvolenský cyklobus bude toto leto jazdiť na Donovaly a do B. Štiavnice

Projekt cyklobusu spustili partneri pred dvoma rokmi v regióne Banskej Bystrice.

Zvolen 2. júla (TASR) - Do asi najatraktívnejších turistických oblastí Banskobystrického kraja, ktorými sú Donovaly a Banská Štiavnica, bude toto leto jazdiť zvolenský cyklobus. Svoju prvú cestu odštartoval už v uplynulú sobotu (28. 6.) a cyklistov, ale po novom aj peších turistov, bude prevážať do cieľových staníc vždy počas víkendu až do konca prázdnin.

Cyklobus bude opäť premávať vďaka spolupráci Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko, mesta Zvolen a Turistického informačného centra Sliač. Jeho prevádzkovatelia od zmenenej trasy očakávajú vyšší záujem turistov.

Cyklobus odchádza zo Sliača, z parkoviska pri penzióne Na rožku (pri Mestskom úrade), vo Zvolene stojí pri Mestskom úrade. Cyklobus na trase Sliač - Zvolen - Strieborné námestie, Banská Bystrica - Donovaly odchádza zo Sliača o 7.15 h a o 7.30 h zo Zvolena. Na tejto trase premáva autobus s kapacitou 45 miest a prívesom pre 34 bicyklov. Cykloturisti sa však už späť musia dostať po vlastnej osi.

Trasa do B. Štiavnice je obojsmerná s odchodmi 8.15 h a 15.45 h zo Sliača, resp. 8.30 a 16.00 h zo Zvolena a s návratom o 10.00 a 17.00 h z B. Štiavnice. Na tejto trase premáva minibus s kapacitou 8 miest a s prívesom pre osem bicyklov. Záujemcovia si môžu rezervovať lístky v Turistickom informačnom centre na Sliači alebo v Informačnom centre vo Zvolene.

Projekt cyklobusu spustili partneri pred dvoma rokmi v regióne Banskej Bystrice. Cyklobus tam premával na Malý Šturec, Donovaly a Šachtičky. Za tri mesiace spoločnosť prepravila asi 3000 cykloturistov. Vlani rozšíril svoju trasu aj o Podpoľanie. Tá sa však využívala len minimálne a cyklobus tak po niekoľkých jazdách skončil.