MS vo futbale 2026
Všetky správy
Podľa primátora mestský úrad funguje v štandardnom režime, žiadny zamestnanec nie je pozitívny na ochorenie COVID-19.
Ako informuje múzeum, kniha s názvom Chvála zberateľstvu: Klenoty Slovenského banského múzea v Banskej Štiavnici by mala vyjsť v decembri 2021
Peniaze na obnovu školských objektov získal samosprávny kraj z fondov Európskej únie.
Výnimka platí pre veriacich tých farností, ktoré sa podľa okresov nachádzajú v rámci platného COVID automatu v treťom stupni ohrozenia (čierna farba).
V rámci projektu mesto počíta s výmenou podlahovej krytiny v hľadisku, sedadiel či obkladu divadelnej sály. Tú by navyše chceli vybaviť i germicídnymi žiaričmi.
V BBSK bude od budúceho týždňa deväť čiernych okresov z 13, čo znamená výrazné obmedzenie prevádzok v podobe zatvorených hotelov, reštaurácií či fitnescentier.
Pri nevyhnutných návštevách mestského úradu platí povinnosť dodržiavania odstupov a hygienických pravidiel.
Podľa primátora Radoslava Vazana by práce mali byť ukončené do 12 mesiacov od odovzdania staveniska, teda do septembra 2022.
Už pred rokmi mesto nadviazalo spoluprácu s Univerzitou Mateja Bela, ktorej študenti pri písaní diplomových prác na tému inváznych rastlín pomáhajú mapovať ich výskyt.
Kreatívne centrum v Banskej Bystrici je jedným z troch, ktoré RTVS vybuduje, ďalšie vzniknú v Bratislave a v Košiciach.
Niekoľkotisícové kolónie netopierov zimujú v blízkosti obce Rákoš v bývalých banských dielach, ktoré sa nachádzajú na trase nedávno vybudovaného náučného chodníka.
Zvolenský prírodný cintorín je prvý na Slovensku a funguje od roku 2017.
Hľadaný muž bol v minulosti už viackrát súdne trestaný pre rôznu násilnú trestnú činnosť.
Od pondelka 8. novembra bude okres Zvolen v druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe.
S výstavbou mestského kamerového systému sa vo Zvolene začalo v roku 2003 počas rekonštrukcie námestia SNP.
Už v utorok (2.11.) informovala Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici, že stúpa počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID–19, ale aj zdravotníkov. Ochorenie zasiahlo personál, k utorku jej chýbalo 27 zamestnancov.
Na umelej pľúcnej ventilácii môže byť v lučeneckej nemocnici pripojených maximálne päť pacientov.
Výberového konania sa zúčastnili traja uchádzači, ktorí sa v stanovenom termíne prihlásili do výberového konania a zároveň splnili predpoklady a požiadavky zakladateľa.
Projekt podporila Európska únia a Ministerstvo životného prostredia SR.
Úpravy Daxnerovej ulice i ulice Terézie Vansovej sú poslednou časťou rozsiahlej rekonštrukcie miestnych komunikácií, na ktorú si mesto zobralo úver vo výške 700.000 eur, uviedol Varga.
Nemocnica zároveň zdôraznila, že ani jeden zo siedmich pacientov, ktorí sú na umelej pľúcnej ventilácii, nebol očkovaný.
V prípade zrušenia či obmedzenia nemocnice v Revúcej sa obáva destabilizácie regiónu a zníženia mesta na úroveň lokálnej dediny.
Podľa hovorkyne nemocnice v zmysle príkazu ministerstva zdravotníctva postupne prechádza do tretej fázy reprofilizácie covidových lôžok.
Obec sa v týchto dňoch pustila aj do obnovy bývalej evanjelickej školy, vybudovanej ešte pred druhou svetovou vojnou.
Prihlášku s prílohami je potrebné doručiť v zalepenej obálke s nápisom NEOTVÁRAŤ – Voľba hlavného kontrolóra mesta Lučenec, informovala samospráva.
Okrem obnovy podložia a povrchu samotných ciest sa na trase obnoví aj sedem mostných objektov a tiež zasanuje zosuvné územie v Havrilove.
Samospráva má vo vlastníctve nevyužívaný rodinný dom, ktorý sa obecní poslanci rozhodli v prípade schválenia dotácie zrekonštruovať na centrum. Slúžiť by malo na aktivity obyvateľov.
Dobrovoľníci a aktivisti zriadili počas týchto dní tri hlavné kontajnerové stojiská na biologický odpad, vytriedené zložky a zmiešaný netriedený odpad.
Stavba je dlhodobo rozostavaná, v súčasnosti chátra, jej stav sa stále zhoršuje, ničia ju vandali a bezdomovci.
Obnova miest ich posledného odpočinku sa uskutočnila počas leta pri príležitosti 150. výročia úmrtia Jána Chalupku.
Z celkového počtu ARO bolo hlásených 309 chrípke podobných ochorení, čo predstavuje chorobnosť okolo 89 prípadov na 100.000 ľudí.
Banská Bystrica aj na budúci týždeň zotrváva podľa platného COVID automatu v bordovej farbe.
Kôš tam umiestnili preto, že sa tam pravidelne nachádza veľké množstvo ohorkov a plechoviek od nápojov, napriek tomu, že na zastávke MHD je trvalo umiestnený odpadkový kôš.
Pevne veríme, že sa toto podujatie stane každoročnou súčasťou ako letné podujatie Upírska svetlá noc, povedala riaditeľka OOCR Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.
Súčasťou pietneho miesta pre nenarodené deti je centrálny kríž a navrhnutá rozsypová lúka pre občanov, ktorí si prajú byť takto pochovaní.
Najmenej zaočkovaných osôb je v okrese Brezno a v južných okresoch Banskobystrického kraja.
Projekty, ktoré získajú najviac hlasov, budú v roku 2022 zrealizované vďaka vyčlenenej sume v mestskom rozpočte vo výške 40.000 eur, konštatovala Marhefková.
Obyvatelia Bernolákova a spádových obcí v okolí už nebudú musieť využívať diaľničný výjazd pri Senci, ale budú sa môcť do svojej obce dostať cez križovatku Triblavina. ,aktualizované
Na miesto smeruje aj riadiaci dôstojník a zisťovateľ príčin vzniku požiarov.
Dopravná nehoda je naďalej v štádiu vyšetrovania.