MS vo futbale 2026
Všetky správy
Znamená to, že všetky spoje budú premávať ako počas školského roka.
Permanentné mobilné odberové miesto v Základnej škole s materskou školou v Krivci môžu záujemcovia využívať aj mimo víkendového testovania.
Mesto žiada všetkých, ktorých sa testovanie netýka, aby sa na ňom nezúčastňovali a neblokovali v spustenom rezervačnom systéme termíny tým, ktorí od 8. februára potrebujú výsledok antigénového testu.
Spolu s otvorením škôl dochádza od 8. februára k zmene v cestovných poriadkoch prímestskej autobusovej dopravy SAD Zvolen a SAD Lučenec.
Zoznam všetkých miest bez registrácie a miest s možnosťou registrácie nájdu Zvolenčania na webstránke mesta.
V lučeneckej nemocnici evidujú menej hospitalizovaných ľudí s ochorením COVID-19.
Záujemcovia sa môžu otestovať počas najbližšieho víkendu v sobotu a v nedeľu (6. – 7. 2.). V sobotu od 16.00 do 18.00 h bude k dispozícii mobilné odberové miesto na Svätotrojičnom námestí.
S podozrením na ochorenie COVID-19 sú v tomto zariadení siedmi pacienti.
Informovala o tom na sociálnej sieti starostka Zlata Kaštanová, podľa ktorej bude odberné miesto na antigénové testovanie otvorené v kultúrnom dome a je naň možné vopred sa zaregistrovať.
Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko po tlačovom brífingu štátneho tajomníka Ledeckého opäť potvrdil postoj mesta postupovať v rámci UMR samostatne.
Ak sa nič nezmení, mesto otvorí materské a aj základné školy vo svojej správe podľa avizovaných informácií ministerstva školstva.
Vzorky bude odoberať 20 tímov.
Na testovanie sa obyvatelia prihlásia na webovej stránke mesta.
V sobotu v Poltári otestovali 924 osôb a jeden odber bol s pozitívnym výsledkom.
Testovanie je zriadené aj z dôvodu nástupu detí do škôl od 8. februára, informuje samospráva.
Idea na vytvorenie prezentačného videa, ktoré by zachytilo rôzne podoby a možnosti Kremnice, vznikla ešte pred dvoma rokmi.
Na univerzite sú v súčasnosti pre ochorenie COVID-19 prerušené akékoľvek vzdelávacie činnosti prezenčnou metódou vo všetkých stupňoch štúdia.
Záujemcovia o testovanie sa budú môcť opäť prihlásiť cez rezervačný systém.
Cieľom obnovy zariadenia bolo zlepšiť podmienky pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, pre obyvateľov mesta a okolitých obcí, zvýšiť štandard vnútorných priestorov a životnosť budovy.
Rozdeľovanie prvých motivačných štipendií bolo náročné z toho dôvodu, že niektoré hodnotiace kritériá a aktivity sa v aktuálnom pandemickom období neuskutočňujú.
Sociálni pracovníci z magistrátu v spolupráci so Slovenským Červeným krížom im stále ponúkajú aj zabezpečenie základných potrieb – potravín, drogérie či liekov.
V budúcnosti by obec k tabuliam chcela dobudovať aj prístrešky a oddychové miesta.
V domácej karanténe je aktuálne 20 zamestnancov nemocnice.
Vladimír Strmeň, ktorý nikdy nechýbal na každoročných augustových oslavách SNP v Banskej Bystrici, stále chodil medzi študentov na besedy.
Podľa primátora Júliusa Buchtu budú TSM fungovať ako sociálny podnik a nahradia doterajšie externé firmy.
Zaradenie do zoznamu náhradníkov nie je nárokovateľné a záujemca musí spĺňať kritériá definované vyhláškou ministerstva zdravotníctva.
Opravené sú aj betónové a kovové častí lievika a aj oporný múr na pravej strane nádrže. Pracovníci majú za sebou aj výkopové práce na uloženie osvetlenia a kamerového systému.
Šoférovi bola podľa polície pri dychovej skúške na alkohol nameraná hodnota, ktorá v prepočte predstavuje viac ako 1,5 promile alkoholu.
Pozitívnych bolo 11 osôb, čo znamená pozitivitu na úrovni 3,25 percenta.
V rámci celého okresu bude počas nasledujúcich dní zvýšená hliadková činnosť a kontrola povinnosti preukazovať sa negatívnym testom na ochorenie COVID-19.
Príbehy všetkých finálových stromov a samotné hlasovanie budú zverejnené na stránke www.treeoftheyear.org.
Samospráva nevidí žiadne výhody vo vytvorení spoločného UMR s mestom Zvolen, na ktorom trvá Ministerstvo informatizácie.
Zvolenská nemocnica sa na základe súhlasu Ministerstva zdravotníctva SR stala od začiatku februára oficiálnym vakcinačným centrom pre ľudí.
Podľa informácií zo stránky ministerstva vnútra sa okres Poltár s 1,33-percentnou pozitivitou ocitol v skupine tých okresov, ktoré absolvovali aj druhé kolo testovania na ochorenie COVID-19.
Lučenec sa vďaka výsledkom z prvého kola skríningového testovania zaradil z hľadiska pandemickej situácie medzi takzvané lepšie okresy.
Druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 bolo vo Zvolene len jeden deň, v sobotu.
V priestoroch, ktoré patria mestu, sídlia napríklad potraviny, obchod s mäsom, pohostinstvo či cukráreň.
Na mieste udalosti sa nachádza hliadka polície, ako aj posádka záchrannej zdravotnej služby.
Mesto počas víkendu zriadilo desať odberových miest, jedno z nich aj v priemyselnom parku.
V Jelšave pokračuje druhé kolo skríningového testovania aj v pondelok a utorok 2. februára.