Quantcast

Banskobystrický kraj

V areáli bývalého družstva v obci Včelince by mohol vyrásť bitúnok

Spoločnosť očakáva spustenie prevádzky do 24 mesiacov od začiatku výstavby, priamo v bitúnku pritom plánuje zamestnať päť ľudí.

Boris Kollár oceňoval členky Únie žien, všetkým matkám poďakoval

Ako dodal, každý ich počin si zaslúži prejav vďaky, je inšpiratívny a dúfa, že v tejto činnosti budú úspešne pokračovať.

Žiar nad Hronom sa po dvoch rokoch opäť dočká jarmoku

Žiarsky jarmok patrí k najväčším v Banskobystrickom kraji, v minulosti zvykol prilákať približne 600 predajcov a 30.000 návštevníkov.

Vo V. Lehote postavia po posilnení elektrickej siete nové domy a byty

Investícia za viac ako 120.000 eur prispela okrem toho desiatkam domácností k stabilnejšej distribúcii elektriny, pričom výrazne znížila riziko výpadkov.

Zvolenské Osivo medziročne zvýšilo výnosy zhruba o 2,04 milióna eur

Spoločnosť sa zameriava na široký sortiment osív a sadív, ktorého inováciou v spolupráci so šľachtiteľmi zabezpečuje stabilný podiel na trhu SR a čiastočne sa presadzuje v exporte.

Typické políčka a laznícke osídlenie Podpoľania vplyvom ľudí miznú

"Osobné záujmy jednotlivcov prevyšujú nad verejným záujmom a veľakrát aj nad zákonom," zhrnula Miriam Turayová zo Správy Chránenej krajinnej oblasti – Biosférická rezervácia Poľana.

PRIVALIL HO TRAKTOR: 82-ročný muž zraneniam podľahol

Presná príčina nehody, ako aj zisťovanie požitia alkoholu, sú naďalej predmetom policajného vyšetrovania.

Proces s exprimátorom Poltára spojený s prestavbou štadióna odročili

Bývalý primátor Poltára okrem toho na OS Lučenec čelí obžalobe aj v ďalšej veci súvisiacej s porušením povinnosti pri správe cudzieho majetku.

ŠTIPĽAVÝ ZÁPACH PRERUŠIL VÝUČBU: Na zvolenskej škole zasahujú hasiči

Budovu opustilo spolu 270 osôb - študenti, pedagogický personál a zamestnanci. Zhromaždili sa na voľnom priestranstve. ,aktualizované 

V Knauf Insulation znížili emisie oxidu siričitého

Knauf Insulation vlani dostala za nedodržiavanie emisného limitu a nevykonanie nariadených nápravných opatrení v kontrolovanom období od SIŽP pokutu 100.000 eur.

Výsledky kontroly projektu ČOV sa obec Látky dozvie o niekoľko dní

Neobvykle dlhé obdobie kontroly nie je štandardný proces. Dĺžka kontroly vyplynula z toho, že obec Látky je súčasťou balíka, ktorý získal názov 'kauza Veľké vody', informovalo TASR ministerstvo.

NEHODA PRI ŽARNOVICI: Na R1 sa prevrátil kamión

Pri nehode zasahujú siedmi príslušníci HaZZ na dvoch vozidlách.

Na železničnej stanici v Uľanke došlo k požiaru rušňa nákladného vlaku

Požiar bol lokalizovaný a prebiehajú likvidačné práce, informuje operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici.

Na hrade Šomoška sprístupnili ďalšie podlažie delovej bašty

V sprístupnených priestoroch delovej bašty by podľa starostu mohla v budúcnosti vzniknúť i malá expozícia.

V Hronci odštartovala letná sezóna na horehronských cyklodrezinách

Podľa riaditeľa Čiernohronskej železnice bol vlaňajší ročník pretekov oslavou toho, že sa môžu bicykle na koľajnice voľne pohybovať na trati.

Maketa mesta ukáže, ako Lučenec vyzeral v roku 1907

Maketa trojrozmernou vizualizáciou slúži na dotvorenie obrazu minulosti doteraz známeho iba z pohľadníc a fotografií.

NEHODA NA CESTE: Vo Včelinciach sa zranilo päť ľudí

Na mieste sa nachádzajú všetky záchranné zložky.

V SSG je výstava Sikoru a Havlíka Sneh, kameň, hviezda, strom

Pre oboch umelcov sú podľa kurátora spoločné témy vzťahu ľudí k prírode a sebe navzájom, k zodpovednosti, k svetu a kozmu a budovaniu utopického presahu.

MIRRI: SOŠ z Banskobystrického kraja môžu získať vyše 10 miliónov eur

Tieto školy môžu z eurofondov zmodernizovať svoje odborné pracoviská, učebne a dielne, ale tiež zrekonštruovať internáty, >uviedla vicepremiérka a ministerka informatizácie Veronika Remišová.

Starostovia na Podpoľaní volajú po riešení problému s medveďmi

Podľa poľovníckeho referenta OZ Poľana Martina Nôžku je nesporné, že už aj veľké medvede schádzajú do údolí, čo v minulosti nebolo.

ZRANENIE PRI VÝCVIKU: V Lešti postrelili policajta

Leteckí záchranári informovali, že išlo o 39-ročného muža so strelným poranením v oblasti hornej končatiny a hrudníka.,aktualizované 

Na majiteľa „čiernej stavby“ podala Banská Bystrica trestné oznámenie

Podľa hovorkyňe primátora D. Adamovičovej o nelegálnej činnosti na Ďumbierskej ulici je samospráva informovaná na základe vlastného prieskumu, ako i podnetov zo strany obyvateľov už od roku 2020.

Pri útoku medvedice na Poľane nepomohli turistom ani spreje

Podľa hovorkyne Lesov SR bola medvedica v tom čase v sprievode troch mláďat.

Noc na zvolenskom zámku ponúkne gotické umenie

Hostia môžu tiež absolvovať interaktívny výlet do sveta umenia a histórie, ukrytého v expozíciách zámku.

Turistov pri Hriňovej napadla medvedica, jedného prevezú do nemocnice

Stretnúť sa s ňou podľa hasičov mali v blízkosti hotela Poľana na turistickom chodníku v ťažko dostupnom teréne.,aktualizované 

B. Bystrica: Noc múzeí a galérií ponúka návštevníkom viacero atrakcií

Noc múzeí a galérií si Stredoslovenská galéria (SSG) v Banskej Bystrici pripomenie 14. mája od 15.00 do 22.00 h hneď na niekoľkých svojich miestach.

V Banskej Bystrici vystavujú najkrajšie knižné ilustrácie pre deti

Na výstave v 365.labbe môžu návštevníci vidieť diela od troch francúzskych umelcov, ďalších maliarov z Fínska, Talianska, Španielska, Švajčiarska či Veľkej Británie.

Noc múzeí a galérií návštevníkom ponúknu aj v Lučenci a Fiľakove

V Lučenci budú môcť návštevníci počas Noci múzeí a galérií obdivovať stálu expozíciu Poklady minulosti i výstavu šperkárky Kataríny Žiak z kolekcie Stratený Novohrad a Rozkvitnutá Ábelová.

Látky chcú z eurofondov obnoviť obecný úrad

Okrem toho ešte tento rok počítame s opravou autobusovej zastávky, so stavbou schodov na cintorín, opravou vchodu historickej zvoničky, uviedol

MAL LEN 20 ROKOV: Po dopravnej nehode pri R. Sobote zahynul mladík

"Z doposiaľ nezistených príčin mal vodič prejsť s vozidlom do protismernej časti vozovky, vojsť do ľavej priekopy, kde sa auto prevrátilo a narazilo do stromu," priblížila polícia.

Pod hradom Šášov postavia ekokemp z recyklovaných lodných kontajnerov

Hlavným cieľom projektu je podporiť cestovný ruch v meste a jeho okolí, ekokemp pritom vznikne na dlhodobo nevyužívaných mestských pozemkoch, ktorých súčasťou je i niekdajšie futbalové ihrisko.

V Novej Bani predstavia príbeh zástavy Jednoty Orla z Hodruše-Hámrov

Za súmraku sa môžeme ponoriť do nevšednej atmosféry múzea, poprechádzať sa chodbami a obdivovať diela v jedinečnej a originálnej atmosfére, informuje o podujatí PM.

Zvolenská nemocnica zriadila nadštandardné oddelenie s 20 lôžkami

Dôraz kladieme nielen na kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, ale aj na prostredie, v ktorom sa poskytuje, priblížil primár oddelenia Ján Haško.

Obnova hlavného ťahu v Banskej Bystrici skomplikuje dopravu

Vodiči i cestujúci musia byť trpezliví, vyzvala správa ciest.

V Banskej Bystrici osadia prvé polopodzemné kontajnery

Polopodzemné kontajnery sú určené na zber zmesového komunálneho odpadu, papiera, plastov, skla, kovov, ale aj biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu.

Na Zvolenskom zámku po dvoch rokoch ožijú zabudnuté remeslá

Deti určite zabavia princezná, drak i jednorožec, ako aj rôzne zábavné hry a súťaže, povedal o podujatí výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko Jiří Pěč.

Nemocnica v Žiari nad Hronom otvorila novú endokrinologickú ambulanciu

V ambulancii budú môcť pacienti podstúpiť i sonografické vyšetrenia štítnej žľazy a prištítnych teliesok, uviedla PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia.

Výrobca nábytku Lind Mobler po pandémii naberá ľudí

Lind Mobler Slovakia plánuje aj napriek významnému rastu cien vstupného materiálu a energií zostať stabilným zamestnávateľom v regióne.

V okolí Očovej napadla medvedica 33-ročného lesníka

Štátny podnik upozorňuje verejnosť, nielen návštevníkov, cyklistov, turistov či hubárov na Poľane, ale aj v iných pohoriach, aby sa po horách nepohybovali sami. ,aktualizované 

Zvolen: Ukrajinci sú ubytovaní v dvoch núdzových zariadeniach mesta

Dve Ukrajinky, ktoré našli útočisko pred vojnou v stredoškolskom internáte Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vo Zvolene, pracujú v call centre v ukrajinskom a slovenskom jazyku.