Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Basketbal

Piešťanské Čajky budú hostiť úvodný turnaj Alpsko-Jadranského pohára

Na archívnej snímke radosť hráčok Čajok. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Súťaž pozostáva z dvoch štvorčlenných skupín, počas troch turnajov odohrajú tímy po dva zápasy s každým súperom v skupine.

Piešťany 19. septembra (TASR) - Piešťanské basketbalistky budú pred štartom ligovej sezóny hostiť úvod historicky prvého ročníka ženskej verzie Alpsko-Jadranského pohára. Na turnaji sa okrem domácich Čajok zúčastnia chorvátsky tím KK Trešnjevka Záhreb, slovinský ŽKK Triglav a rakúsky SKN St. Pölten.

Čajky odohrajú dva zápasy, v sobotu sa stretnú s chorvátskymi vicemajsterkami, v nedeľu ich čaká nováčik rakúskej najvyššej súťaže. "Snažili sme sa o našich súperoch zistiť informácie, pretože konfrontácia v tejto súťaži je novinkou a chceme byť na jej štart poctivo pripravení. Chorvátska Trešnjevka Záhreb bola minulý rok vo finále tamojšej ligy, majú družstvo zložené z domácich hráčok a o kvalite a tradícii chorvátskeho basketbalu sa asi nemusíme baviť. Videli sme tiež výsledky St. Pöltenu v príprave proti nám známym súperom, no ako nováčik rakúskej ligy určite budú hrýzť. Verím, že v domácom prostredí dokážeme oba zápasy zvládnuť a úspešne vstúpiť do sezóny," uviedol tréner Peter Jankovič pre klubový web.

Súťaž pozostáva z dvoch štvorčlenných skupín, počas troch turnajov odohrajú tímy po dva zápasy s každým súperom v skupine. Dva najlepšie tímy z oboch skupín postúpia do záverečného turnaja Final Four. Podujatie v Piešťanoch je na programe cez víkend 23. a 24. septembra.Alpsko-jadranský pohár v Piešťanoch - ženy:sobota 23. septembra

16.00 ŽKK Triglav - SKN St. Pölten

18.30 Piešťanské Čajky - KK Trešnjevka Záhreb

nedeľa 24. septembra

13.30 KK Trešnjevka Záhreb - ŽKK Triglav

16.00 SKN St. Pölten - Piešťanské Čajky