Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Basketbal

VÍŤAZNÝ VSTUP DO EUROLIGY: Anjelky porazili Salamancu 66:47

Na snímke radosť hráčok Good Angels Košice po víťazstve 66:47 v zápase 1. kola Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice - CB Avenida Salamanca v Košiciach 14. októbra 2015. Foto: TASR/Roman Hanc

Hráčkam dvanásťnásobného slovenského majstra sa vydaril úvod zápasu a vo výbornej atmosfére v domácej Angels arény napokon dosiahli presvedčivé víťazstvo.

Košice 14. októbra (TASR) - Basketbalistkám Good Angels Košice sa vydaril vstup do Euroligy, keď v úvodnom zápase nového ročníka zvíťazili nad španielskym tímom Avenida Salamanca 66:47. Hráčkam dvanásťnásobného slovenského majstra sa vydaril úvod zápasu a vo výbornej atmosfére v domácej Angels arény napokon dosiahli presvedčivé víťazstvo. Zverenky Maroša Kováčika sa v ďalšom zápase Euroligy predstavia 21. októbra na palubovke tureckého družstva Fenerbahce Istanbul.

Košičankám sa vydaril vstup do zápasu a v 5. minúte viedli o sedem bodov - 9:2. Hráčky Salamancy sa snažili o vyrovnanie a často sa pokúšali o streľbu spoza trojkového oblúka, no príliš im to v prvej štvrtine nevychádzalo. Španielskemu družstvu streľba príliš nevychádzala, naopak Košičanky trestali súpera z rýchlych protiútokov. Efektívne hrajúca Teja Oblaková upravovala v 6. minúte na 13:4 a domáce hráčky naďalej zvyšovali svoj náskok. Zuzana Žirková pridala zároveň so sirénou ďalšie tri body a upravila na 26:8.

Na snímke hráčky Good Angels Košice s trénerom Marošom Kováčikom (uprostred) počas oddychového času v zápase 1. kola Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice - CB Avenida Salamanca v Košiciach 14. októbra 2015.

Hostky v druhej štvrtine zlepšili pohyb i hru v defenzíve, no Košičanky ťažili zo svojho náskoku. Po ďalšej trojke Zuzany Žirkovej viedli zverenky Maroša Kováčika v 13. minúte už o 22 bodov - 32:10. Hostky naďalej doplácali na nepresnú streľbu a z náskoku domáceho tímu ukrajovali len veľmi pomaly. 18. minúte upravila Jurčenková na 40:21 a krátko na to bol trojke Kiššovej náskok domácich opäť o 22 bodov - 43:21.

Na snímke Zuzana Žirková (Košice) v zápase 1. kola Európskej ligy basketbalistiek Good Angels Košice - CB Avenida Salamanca v Košiciach 14. októbra 2015.

Hráčky dvanásťnásobného slovenského majstra mali pohodlný prvopolčasový náskok najmä vďaka takmer 50%-nej úspešnosti streľby. Na rozdiel 23. bodov upravila Langehornová už v prvých sekundách druhého polčasu a domácemu družstvu sa aj v tretej štvrtine darilo udržiavať si pohodlný náskok. Hostky síce dosiahli šesť bodov v krátkom slede v 24. minúte, no Kiššovej ďalšia trojka v 25. minúte udržala náskok slovenského tímu o 21 bodov - 51:30. Úspešný trestný hod Žirkovej v 30. minúte uzavrel skóre tretej štvrtiny na 56:37. V záverečnej časti domáce hráčky kontrolovali priebeh a hráčkam Salamancy nedovolili výraznejšie zdramatizovať zápas.

Ďalší program Good Angels Košice v základnej A-skupine EL: 21. októbra: Fenerbahce Istanbul – Good Angels Košice /19.00/

A-skupina EL 2015/2016:

Good Angels Košice - Perfumerias Avenida Salamanca 66:47 (43:21)

Zostava a body GA: Langhorneová, Kiššová 10, Bálintová 3, Oblaková 13, Jurčenková 6 (Žirková 16, Hruščáková 6, Stehlíková 2, Janoščíková) - najviac bodov Salamancy: Margineanová 12, Gemelosová 10, Ndourová 4. Rozhodovali: Milojevič (Mac.), Nedovič (Slov.), Teixeirová (Port.), TH: 6/8 - 14/15 , trojky: 6/18 - 1:19, fauly: 17:16, 2000 divákov.

Maroš Kováčik, tréner Good Angels Košice: "Po uplynulých dvoch zápasoch v domácej extralige sme z tohto zápasu mali mierne obavy. Dievčatá však do zápasu nastúpili veľmi dobre a môžem povedať, že nás veľmi držala obrana. Výborný výkon sme predviedli aj v útoku."

Zuzana Žirková, kapitánka Good Angels: "Každý z nás si štart do Euroligy predstavoval asi takto. Takýto štart bol pre nás veľmi dôležitý. Dnes sme podali kolektívny výkon a dopadlo to výborne."