< sekcia Basketbal

Piešťanské Čajky zvíťazili v 1. zápase predkola EP v Pécsi

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Palkovič

Vytvorili si tak dobrú pozíciu pred odvetou, ktorá je na programe v stredu 12. októbra o 18.00 h v piešťanskej Diplomat aréne.

Pécs 5. októbra (TASR) - Basketbalistky Piešťanských Čajok triumfovali v úvodnom zápase predkola o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára 2016/17 na palubovke maďarského PEAC-Pécs 74:64.

EP 2016/17 - predkolo, 1. zápas:

PEAC-Pécs - Piešťanské Čajky 64:74 (35:30)

najviac bodov Pécs: Zeleová 20, Kusterová 16, Mandičová 9 - zostava a body Čajky: Oliverová 25, Páleníková 16, Brownová 12, Oroszová 10, Handyová 5 (Slamová 4, Dudášová 2, Mikulášiková)
TH: 24/19 - 12/11, fauly: 15:21, trojky: 1:5.
štvrtiny: 20:14, 15:16, 14:21, 15:23

Piešťany mali výborný vstup do zápasu a po troch minútach a presnej strele Páleníkovej si vypracovali solídny náskok 10:2. Potom im však zvlhol "pušný prach" a v ďalšom priebehu úvodnej štvrtiny dali už len štyri body. To využili domáce, ktoré sa naopak po slabom úvode prebudili a po desiatich minútach viedli 20:14. Ďalšia štvrtina priniesla vyrovnaný priebeh. Čajky po košoch Oliverovej, Slamovej a Páleníkovej vyrovnali na 20:20 a v ďalších minútach sa tímy doťahovali bod po bode. To platilo až do stavu 31:30, potom si Pécs vypracoval päťbodový trhák.

Tretia štvrtina však bola v réžii Piešťan, ktoré ju vyhrali 21:14 a pred posledným dejstvom tak mali dvojbodový náskok. Záver priniesol dramatické vyvrcholenie, vedenie sa prelievalo zo strany na stranu, pričom si ani jeden tím nedokázal vypracovať rozhodujúci náskok. Podarilo sa to až minútu pred koncom piešťanským hráčkam, ktoré po košoch Oroszovej a Páleníkovej viedli 69:64. Samotný záver bol už jasne v rukách Piešťan, ktoré si z Pécsu odnášajú dôležitú výhru 74:64.