< sekcia Basketbal

Ružomberské basketbalistky prehrali v zápase J-skupiny s Lyonom 50:81

Na archívnej snímke hráčky MBK Ružomberok. Foto: TASR - Ján Krošlák

Do poslednej časti sa išlo za stavu 60:31. Záver sa už v podstate iba dohrával, keďže o víťazovi stretnutia bolo rozhodnuté.

Lyon 21. októbra (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok neuspeli vo svojom druhom vystúpení v J-skupine Európskeho pohára FIBA (Eurocup), na palubovke francúzskeho LDLC ASVEL Feminin Lyon prehrali 50:81. Ich ďalší duel je na programe v stredu 27. novembra o 20.30 h, keď si na palubovke súpera zmerajú sily so španielskym Movistar Estudiantes.

Európsky pohár FIBA - J-skupina:

LDLC ASVEL Feminin Lyon - MBK Ružomberok 81:50 (41:23)

Najviac bodov Lyonu: Crvendakičová a Chartereauová po 13, Johannesová 11 - zostava a body Ružomberka: Graysová 18, Turudičová 9, Burová a Praženicová po 8, Havranová 2 (Buknová 5, Tarnachowiczová a Uramová 0). TH: 15/11 - 6/6, fauly: 9 - 19, trojky: 6 - 6, štvrtiny: 14:17, 27:6, 19:12, 21:15, rozhodovali: Zamora (And.), Williams (V. Brit.), Tukiss (Lot.)

Úvod stretnutia bol vyrovnaný, tímy si vymieňali tesné vedenie. Ružomberčanky prebrali následne iniciatívu, po dobrej koncovke vyhrali prvú štvrtinu 17:14. V dobrom hernom prejave pokračovali aj v druhej časti, keď si držali tesný náskok. Potom však prišiel päťminútový výbuch, počas ktorého slovenský zástupca neskóroval a Lyon zaznamenal 18 bodov za sebou. Táto pasáž duelu sa ukázala ako kľúčová, domáci tím išiel na polčasovú prestávku s komfortným vedením 41:23.

Nič sa nezmenilo ani po prestávke, "Ruža" sa strelecky a herne trápila. Naopak, francúzsky tím mal potrebnú istotu a sebavedomie, vďaka čomu výrazne zveľaďoval svoj náskok. Do poslednej časti sa išlo za stavu 60:31. Záver sa už v podstate iba dohrával, keďže o víťazovi stretnutia bolo rozhodnuté.