< sekcia Basketbal

EUROLIGA: Bayern dosiahol prvý triumf v sezóne, Gavel dal tri body

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Z prvého triumfu v novom ročníku sa tešili aj hráči Realu Madrid.

Mníchov 23. októbra (TASR) - Basketbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili vo štvrtkovom zápase 2. kola Euroligy nad Chimky Moskva 69:60 a dosiahli prvý triumf v sezóne. V domácom drese odohral takmer 17 minút Anton Gavel. Niekdajší slovenský reprezentant a štvornásobný najlepší basketbalista SR zaznamenal 3 body a 2 doskoky.

Z prvého triumfu v novom ročníku sa tešili aj hráči Realu Madrid. Obhajca titulu zvíťazil na vlastnej pôde nad Crvenou Zvezdou Belehrad jednoznačne 98:71. Domáci rozhodli o zisku dvoch bodov už v prvom polčase, ktorý aj vďaka siedmim úspešným trojkovým pokusom vyhrali 56:20. Lídrom "bieleho baletu" bol Jaycee Carroll, americký rozohrávač nastrieľal 12 zo svojich 19 bodov v prvej štvrtine.

Z favoritov zaváhal Maccabi Tel Aviv, ktorý podľahol na domácej palubovke španielskej Unicaja Malaga 82:93.