< sekcia Basketbal

Good Angels Košice nebudú v Eurolige, účasť v EP FIBA je otázna

Na snímke basketbalistky Good Angels Košice sa tešia po zisku trinásteho titulu majsteriek Slovenska po treťom finálovom zápase play off slovenskej extraligy nad Piešťanskými Čajkami v Košiciach v sobotu 23. apríla 2016. Foto: TASR - Milan Kapusta

Vedenie klubu Good Angels Košice zároveň požiadalo o odklad prihlášky do Európskeho pohára FIBA.

Košice 14. júna (TASR) - Slovenský basketbalový klub Good Angels Košice nebude v sezóne 2016/2017 pôsobiť v Eurolige. Vedenie klubu zároveň požiadalo o odklad prihlášky do Európskeho pohára FIBA. Informáciu pre TASR potvrdil generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský.

Generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský si po nedávnom zisku 13-teho titulu majstra Slovenska vzal čas na rozmyslenie. Podľa vlastných slov nechcel dávať veľké vyhlásenia a naznačil, že v klube dôjde k výrazným zmenám. Jednou z nich bude neúčasť klubu v prestížnej Eurolige, otáznym zostáva účinkovanie v Európskom pohári FIBA. "Môžem potvrdiť, že v sezóne 2016/2017 nebudeme pôsobiť v Eurolige. To, či sa objavíme v európskych pohárových súťažiach, sa ešte uvidí," uviedol Jendrichovský pre TASR s tým, že viac informácií vedenie klubu poskytne na pripravovanej tlačovej konferencii. "Požiadali sme FIBA o odklad až do piatka. Prežívame náročné dni. S našimi partnermi hľadáme prostriedky, aby sme sa mohli dôstojne predstaviť aspoň v Európskom pohári FIBA," povedal pre denník Šport Jendrichovský.

V sezóne 2015/2016 pôsobil košický klub v dvoch európskych súťažiach. V silne obsadenej A-skupine Euroligy síce do ďalšej fázy súťaže nepostúpil, ale vďaka umiestneniu na piatej priečke mohol pokračovať v Európskom pohári FIBA. V ňom napokon vypadol po dvojzápase s francúzskym Lille.