< sekcia Basketbal

Slovenskí basketbalisti do 20 rokov podľahli Bielorusku

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Slovenskí basketbalisti doplácali na veľké množstvo stratených lôpt, čím sa ich manko voči súperovi navyšovalo.

Matosinhos 20. júla (TASR) – Slovenskí basketbalisti do 20 rokov prehrali vo svojom predposlednom vystúpení v B-kategórii majstrovstiev Európy v portugalskom Matosinhose, v dueli o 13. – 16. miesto podľahli rovesníkom z Bieloruska 55:70. Zverenci trénera Ivana Kurillu sa rozlúčia s turnajom v nedeľu 21. júla o 17.15 h, v zápase o 15. miesto nastúpia proti zdolanému zo stretnutia Maďarsko – Severné Macedónsko.

B-kategória ME basketbalistov do 20 rokov – o 13. – 16. miesto:

Bielorusko Slovensko 70:55 (43:31)

Najviac bodov Bielorusko: Riuni 23, Bliznjuk 18, Stubeda 12

Zostava a body SR: Zelizňák 17, Mokráň 9, Páleník 8, Bátovský 6, Majerčák 2 (Turza 4, Danielič, Mátych a Siládi po 3, Volárik 0)

TH: 7/6 – 20/12, fauly: 18 – 11, trojky: 8 – 3

Rozhodovali: Maliszewski (Poľ.), Sinterniklaas (Hol.), Machlin (Rus.)

Slovenský výber sa hneď v úvode ujal vedenia 6:2, na čo však Bielorusi zakontrovali 11-bodovou šnúrou, ktorou určili dianie na palubovke. Slovenskí basketbalisti totiž doplácali na veľké množstvo stratených lôpt, čím sa ich manko voči súperovi navyšovalo. Po prvej štvrtine prehrávali 18:22. V druhej časti sa rozdiel ešte prehĺbil, do šatní sa napokon šlo za stavu 31:43 v neprospech mladých Slovákov. Po polčasovej prestávke však zlepšili svoj herný prejav, vďaka čomu živili nádej na víťazný obrat. Bielorusi však dokázali eliminovať akýkoľvek nápor svojho súpera a bez väčších starostí si ustrážili koncovku stretnutia.

Ivan Kurilla, tréner Slovenska: "Pomer striel na kôš bol 48 ku 67. Tento nepomer zapríčinilo 22 stratených lôpt na našej strane. Aj zmenami obrán sme sa snažili zápas zvrátiť, ale nemali sme dostatok energie na zvrat a na zakončenie jasných pozícií."