< sekcia Basketbal

SBL: Novým trénerom Interu Bratislava sa stal Španiel Blanco Vila

Na snímke vľavo Lee Skinner (Inter). Foto: TASR

Blanco Vila pôsobil v uplynulej sezóne v lotyšskom klube Lietuvos Rytas Vilnius, kde pôsobil ako asistent.

Bratislava 2. júna (TASR) - Novým trénerom basketbalistov Interu Bratislava sa stal Španiel Alberto Blanco Vila. Vo funkcii nahradil Aramisa Nagliča.

"V prvom rade sa chceme poďakovať Aramisovi Nagličovi za spoluprácu, ktorá bola aj po druhý raz veľmi úspešná. Nanešťastie, korona nás zastavila v dobre rozbehnutej práci a neumožnila nám túto prácu dokončiť. Máme pred sebou nové výzvy, nové nastavenia. Pre ďalšiu sezónu sme sa dohodli na spolupráci s Albertom Blancom Vilom. Sme radi, že prijal výzvu viesť Inter v novej sezóne. Verím, že dokážeme postaviť dobré mužstvo a pripraviť ho na ročník 2020/2021 tak, aby sme aj v troška odlišnom nastavení boli konkurencieschopní a mali sme všetci z basketbalu radosť,“ povedal pre web Interu generálny manažér klubu Michal Ondruš.

Blanco Vila pôsobil v uplynulej sezóne v lotyšskom klube Lietuvos Rytas Vilnius, kde pôsobil ako asistent. V minulosti pracoval aj v Unicaje Malaga a bol športovým riaditeľom Obradoira, kde dnes pôsobí slovenský reprezentant Vladimír Brodziansky. V roku 2006 viedol ženskú reprezentáciu Mozambiku, predtým viedol kluby Xuventude Cambados, Burgos, Marina a Plasencia. "Ďakujem Interu, že mi dáva príležitosť stať sa hlavným koučom tejto významnej značky, známej aj v Európe, v novej ére po pandémii koronavírusu. Som hrdý na to, že povediem Inter a mojim cieľom je, aby sme hrali moderný basketbal, najlepší ako sa dá. Chcem sa pritom spoľahnúť aj na mladých slovenských basketbalistov. Moja predstava je, že skombinujeme skúsenosti s mladosťou, teda s hráčmi, ktorí dostanú priestor rozvíjať svoje zručnosti a stať sa lepšími basketbalistami,“ uviedol 50-ročný Blanco Vila na webe Interu Bratislava.