< sekcia Basketbal

Basketbalistka Páleníková predĺžila zmluvu s Piešťanskými Čajkami

Na snímke hráčka tímu Piešťanské Čajky Terézia Páleníková počas zápasu 16. kola ženskej basketbalovej extraligy Piešťanské Čajky – Dubček Bratislava. V Piešťanoch, 1. februára 2020. Foto: TASR – Martin Palkovič

Klub mal eminentný záujem, aby členka užšieho reprezentačného kádra pokračovala v kariére v Piešťanoch.

Piešťany 16. júna (TASR) - Slovenská basketbalová reprezentantka Terézia Páleníková bude aj v sezóne 2020/2021 obliekať dres Piešťanských Čajok. Vedenie klubu sa s ňou dohodlo na predĺžení spolupráce. Informovala o tom oficiálna internetová stránka tímu z kúpeľného mesta.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Bratislavy už hrávala za Čajky v rokoch 2014-2018, po následnej anabáze v poľskom tíme Sleza Vroclav pribrzdili jej kariéru zdravotné problémy. Do formy sa opäť začala vracať na začiatku roka 2020, keď sa vrátila na palubovku práve v drese Čajok. Sezónu 2019/2020 však predčasne ukončili z dôvodu pandémie koronavírusu. Páleníková sa napokon rozhodla, že v Piešťanoch pridá ďalší ročník. "Jedným z dôvodov môjho rozhodnutia bolo prostredie, ktoré veľmi dobre poznám a vzdialenosť, ktorú momentálne potrebujem, kvôli svojmu zdraviu. Som rada, že mi práve Piešťany umožnili skĺbiť viacero oblastí života, ktoré sú pre mňa teraz najdôležitejšie. Veľmi sa teším na basketbal, fanúšikov a ďalšiu spoluprácu s Piešťanskými Čajkami. Verím, že aj v ďalšom ročníku vytvoríme výbornú partiu a na zápasy prilákame množstvo fanúšikov," povedala Páleníková po podpise novej zmluvy.

Klub mal eminentný záujem, aby členka užšieho reprezentačného kádra pokračovala v kariére v Piešťanoch. "Vieme, čo nám môže hráčka jej kvalít ponúknuť. Očakávame, že sa zhostí líderskej pozície a bude ťahúňom na ihrisku i mimo neho," uviedla generálna manažérka Piešťanských Čajok Bronislava Borovičková.