< sekcia Basketbal

Hráči Prievidze sa tešia po zápase 1. kola skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA, F-skupina BC Prievidza - Steaua CSM, 19. októbra 2016 v Prievidzi. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Najbližší zápas odohrajú zverenci trénera Miljana Čuroviča v stredu na palubovke izraelského Bnei Herzliya.

Prievidza 19. októbra (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza vyhrali v úvodnom stretnutí F-skupiny Európskeho pohára FIBA doma nad rumunskou Steauou CSM EximBank Bukurešť 78:69.

Najbližší zápas odohrajú zverenci trénera Miljana Čuroviča v stredu 26. októbra o 19.00 h na palubovke izraelského Bnei Herzliya.
Európsky pohár FIBA - F-skupina:
BC Prievidza - Steaua CSM EximBank Bukurešť 78:69 (40:36)

zostavy a body:
Prievidza: Jones 18, Dramičanin 16, Körner 11, Batina 8, Jašš 5 (Marič 11, Ihring 9, Giles a Miljanič 0)

Bukurešť: Runkauskas 19, Dudzinski 16, Jevtovič 7, Maleševič 6, Long 5 (Baciu 14, Paul 2, Negoitescu a Szijarto 0)

TH: 11/7 - 11/10, fauly: 20 - 19, trojky: 9 - 7, rozhodovali: Liszka (Poľ.), Perlič (Chor.), Benczur (Maď.), 1200 divákov.

štvrtiny: 18:25, 22:11, 19:17, 19:16

Od úvodných minút boli diváci svedkami vyrovnaného súboja, v ktorom mal postupne mierne navrch rumunský celok. Steaua ťažila z obranných chýb domácich i zbytočných strát v útoku, čo jej prinieslo vedenie 25:18 po prvej štvrtine. V druhej perióde sa na oboch stranách kopili nepresnosti, lepšie sa s tým vyrovnali zverenci trénera Miljana Čuroviča. Krok po kroku zrovnávali stav duelu, až necelú minútu pred polčasovou prestávkou dostal Körner po efektnom smeči domácich do vedenia. Prievidza išla nakoniec do druhého polčasu so 4-bodovým vedením 40:36.

Domáci pokračovali aj po prestávke v zodpovednej hre na oboch stranách palubovky, dokázali ťažiť z čoraz väčšej nervozity rumunského celku. Pred záverečnou štvrtinou viedla Prievidza 59:53. Steaua sa pokúšala zdramatizovať stretnutie úspešnými trojkami, ale rovnako odpovedala aj domáca strana. Sedem minút pred koncom sa úradujúci slovenský šampión dostal prvýkrát v stretnutí do dvojciferného náskoku. Tento moment sa ukázal ako rozhodujúci, Prievidza zvládla takticky záver a napokon dokráčala do víťazného konca.

Povedali po zápase
Miljan Čurovič, tréner Prievidze:
"Ja som chlapcom povedal, že sa naša forma posúva. Nemôžeme sa už vyhovárať, že sme krátko spolu, nejaký čas už prešiel. Vidím už isté náznaky našej formy, ako by sme túto sezónu mali vyzerať. Začiatok bol ťažký, potom sme sa už dostali do nášho rytmu. Zahrali sme slušný zápas. Pre mňa bolo najdôležitejšie ako sme zahrali v obrane, z toho plynuli naše body aj v útoku."

Igor Marič, krídelník Prievidze: "Som veľmi šťastný, hrali sme totiž veľmi dobre. V Európskom pohári FIBA je každý tím veľmi silný, každý z nás však zahral veľmi dobre a pomohla nám aj podpora publika."