< sekcia Basketbal

Jašš podpísal v Handlovej zmluvu aj na ďalšiu sezónu

Marek Jašš (vpravo), archívne foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Odchovanec prievidzského basketbalu strávil takmer celú svoju doterajšiu kariéru na Hornej Nitre, pred sezónou 2019/2020 však po siedmich rokoch vymenil dres BC za úhlavného rivala z Handlovej.

Handlová 29. júna (TASR) – Vedeniu basketbalového klubu MBK Baník Handlová sa podarilo udržať jednu z opôr predchádzajúcej sezóny. Nový kontrakt na rok podpísal s klubom 30-ročný reprezentačný krídelník Marek Jašš.

Odchovanec prievidzského basketbalu strávil takmer celú svoju doterajšiu kariéru na Hornej Nitre, pred sezónou 2019/2020 však po siedmich rokoch vymenil dres BC za úhlavného rivala z Handlovej. V drese Baníka patril k oporám, čo dokazoval aj svojimi zápasovými číslami. V 26 stretnutiach mal priemer 7,4 bodu, 3,6 doskoku, 1,3 asistencie a 1,3 zisku na duel.

„Živo si spomínam na situáciu spred roka, keď som sa po prvý raz upísal Handlovej. Z môjho pohľadu to nebolo jednoduché rozhodnutie a aj keď som si uvedomoval, že som prievidzských fanúšikov sklamal, cítil som ich podporu. Rešpektovali, že som potreboval zmeniť prostredie, a v konkurenčnej Handlovej mi dokonca držali palce. V Handlovej som spoznal nových ľudí, nových fanúšikov. Tí ma prijali a cítim sa medzi nimi rovnako dobre ako medzi tými prievidzskými. Napriek tomu, že som dostal niekoľko zaujímavých ponúk, rozhodol som sa pre Handlovú, v ktorej mi boli ponúknuté najideálnejšie podmienky vzhľadom na moje rodinné povinnosti," citovala Jašša oficiálna klubová webstránka.