< sekcia Basketbal

SBL: Lučenec získal bratské duo Rožánkovcov

Ilustračná snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

Odchovanci Žiliny sa v najvyššej súťaži stretnú premiérovo v jednom drese.

Lučenec 17. júna (TASR) - Vedenie basketbalového klubu BKM Lučenec angažovalo zo Žiliny bratské duo Rožánkovcov. Dvadsaťštyriročný Róbert odchádza z mesta pod Dubňom s nálepkou reprezentačného rozohrávača, pre 20-ročného Richarda to bude debut v Slovenskej basketbalovej lige.

Odchovanci Žiliny sa v najvyššej súťaži stretnú premiérovo v jednom drese. Richard Rožánek hrával doteraz v prvoligovom Academicu Žilina, v sezóne 2019/2020 odohral 15 duelov, priemerne v nich zaznamenal 22,5 bodu, 6,4 doskoku, 4,7 asistencie a 3,1 zisku lôpt. "Chcem sa poďakovať vedeniu Lučenca za prejavenú dôveru a možnosť prvýkrát si vyskúšať najvyššiu súťaž na Slovensku. Teším sa na toto pôsobenie a dúfam, že budem v lučeneckých farbách napredovať," vyjadril sa pre portál basketliga.sk.

Róbert Rožánek si zahral v predchádzajúcom ročníku v Zápase hviezd a v lige nastúpil na 28 stretnutí s priemermi 13,7 bodu, 2,7 doskoku, 3,0 asistencie a 1,1 zisku. "Som rád, že moje ďalšie basketbalové kroky vedú práve do Lučenca. Pri mojom rozhodovaní určite zavážil tréner Jankovič, ako aj diváci a atmosféra, na ktorú sa nesmierne teším. Dúfam, že s tímom nadviažeme na predchádzajúcu úspešnú sezónu a budem sa ako ja, tak aj tím zlepšovať a posúvať ďalej a budeme robiť našim fanúšikom radosť," uviedol starší z bratského dua.