< sekcia Basketbal

SBL: Musil sa po štyroch rokoch vrátil do Interu

Na snímke hráč Nitry Ladislav Stojanov (vľavo) a hráč Interu Jaroslav Musil počas zápasu 23. kola Eurovia SBL medzi Inter Bratislava a MBK SPU Nitra v sobotu 23. januára 2016 v Bratislave. Foto: TASR - Štefan Puškáš

Reprezentant Slovenska získal v doterajšej histórii s Interom dvakrát majstrovský titul (2013 a 2014) a rovnaký počet triumfov v Slovenskom pohári (2015 a 2016).

Bratislava 8. júna (TASR) - Po štyroch rokoch sa opäť spojili basketbalové cesty Jaroslava Musila a Interu Bratislava. Tridsaťročný reprezentačný krídelník podpísal na Pasienkoch dvojročný kontrakt.

Musil naposledy obliekal "žlto-čierny" dres v roku 2016, odvtedy si vyskúšal pôsobenie v Leviciach, Prievidzi, talianskej Barlette a Lučenci. V sezóne 2019/2020 hral za „Novohradčanov“ v 28 zápasoch, priemerne v nich mal na svojom konte 9,3 bodu, 2,0 doskoku, 1,1 asistencie a 1,3 zisku. „Som rád, že sa po pár rokoch vraciam späť do rodného mesta. Myslím si, že odkedy som naposledy pôsobil v Interi, som sa vypracoval herne aj mentálne. Získal som skúsenosti. Všetky kluby, kde som pôsobil, a všetci tréneri, s ktorými som spolupracoval, mi čosi dali a ja som rád, že teraz môžem opäť reprezentovať tento klub s dlhodobo najvyššími cieľmi. Teším sa na spoluprácu v klube, na spoluhráčov i fanúšikov. A celkovo, po tejto vírusovej odmlke sa už veľmi teším na basketbalový kolotoč," povedal Musil pre oficiálnu klubovú webstránku.

Reprezentant Slovenska získal v doterajšej histórii s Interom dvakrát majstrovský titul (2013 a 2014) a rovnaký počet triumfov v Slovenskom pohári (2015 a 2016). "Aj keď je Jaro Musil odchovancom iného bratislavského klubu, dozrieval a prechod do profesionálneho basketbalu absolvoval práve ako hráč Interu. Neskôr bol členom úspešných tímov Interu. Teší nás, že teraz sa vracia ako ešte skúsenejší a vyzretejší basketbalista a veríme, že pre Inter opäť odvedie cenné služby," povedal na jeho adresu generálny manažér klubu Michal Ondruš.