< sekcia Basketbal

Čiernohorec Subotič sa stal novou posilou bratislavského Interu

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Skúsený 34-ročný krídelník počas kariéry pôsobil aj v Crvenej Zvezde Belehrad, Olimpiji Ľubľana, ALBA Berlín či Braunschweigu Phantoms.

Bratislava 5. januára (TASR) - Čiernohorský basketbalista Vujadin Subotič sa stal novou posilou bratislavského Interu. Účastník Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) oznámil nové meno v tíme prostredníctvom svojho oficiálneho webu.

Skúsený 34-ročný krídelník počas kariéry pôsobil aj v Crvenej Zvezde Belehrad, Olimpiji Ľubľana, ALBA Berlín či Braunschweigu Phantoms. Okrem srbskej a slovinskej najvyššej súťaže pôsobil v nadnárodnej Jadranskej lige, nemeckej Bundeslige, veľa odohral v cyperskej A-divízii a posledné dva ročníky strávil v Rumunsku v drese CSM Oradea. Aktuálny ročník odštartoval v BC Temešvár, skončil však už po šiestich stretnutiach. V nich dosahoval priemerne 14,5 bodu, 3 doskoky a 1,3 asistencie na zápas.

Interu patrí v tabuľke SBL s bilanciou 16 výhier, 4 prehry priebežne druhá priečka, v utorok podvečer hostí na Pasienkoch v mestskom derby tím VŠEMvs Karlovka.