< sekcia Basketbal

Basketbalisti Atlanty a New Orleans živia šancu na účasť v play off

Útočník Brooklyn Nets Bruce Brown (1) nabieha na kôš počas druhého polčasu zápasu basketbalovej NBA proti Cleveland Cavaliers v piatok 8. apríla 2022 v New Yorku. Foto: TASR/AP

Víťazi týchto duelov skompletizujú zoznam účastníkov vyraďovacej časti.

New York 14. apríla (TASR) - Basketbalisti Atlanty a New Orleans živia šancu na účasť v play off NBA. Hawks zvíťazili v play in o postup do zápasu o 8. nasadené miesto vo Východnej konferencii nad Charlotte 132:103 a zmerajú si sily s Clevelandom. Pelicans zdolali v tej istej fáze na západe San Antonio 113:103 a stretnú sa s Los Angeles Clippers. Víťazi týchto duelov skompletizujú zoznam účastníkov vyraďovacej časti.

Ťahúňom New Orleans v ich prvom nadstavbovom dueli od roku 2018 bol CJ McCollum, ktorý nastrieľal 32 bodov. "Bol skvelý," vyzdvihol pre zámorské médiá výkon opory tímu kouč Pelicans Willie Green: "Od začiatku udal tón zápasu a to upokojilo aj ostatných. Keď sa k nemu dostala lopta, tak ju dokázal ´upratať´ do koša. Potom sa k nemu pridali ďalší." Brandon Ingram mu sekundoval 27 bodmi, Jonas Valančiunas pridal 22 bodov a 14 doskokov. "Všetci traja ich najlepší hráči odohrali skvelý zápas a tak sme zákonite prehrali," skonštatoval Gregg Popovich, tréner Spurs.

Atlanta si bez problémov poradila s Charlotte o 29 bodov, keď si celá základná päťka domácich pripísala dvojciferný počet bodov a z lavičky sa k nim pridal aj Bogdan Bogdanovič. S 24 bodmi vyčnieval Trae Young, v rozhodujúcej tretej štvrtine žiaril De'Andre Hunter (celkovo 22 bodov). "Momentálne si veríme, ale potrebujeme sa ešte zlepšiť. Zatiaľ nie sme úplne spokojní," vyhlásil Hunter.