< sekcia Basketbal

Basketbalisti Česka zdolali v dramatickom zauzlení Irán 84:78

Českí basketbalisti vstúpili úspešne do bojov na olympijskom turnaji. V A-skupine vyhrali nad Iránom 84:73. Foto: TASR/AP

O olympijské medaily hrá 12 tímov v troch 4-členných skupinách. Do štvrťfinále postúpia po dve najlepšie družstvá plus dve z tretích miest.

Tokio 25. júla (TASR) - Českí basketbalisti vstúpili úspešne do bojov na olympijskom turnaji. V A-skupine vyhrali nad Iránom 84:73.

Čechom sa vydaril vstup do zápasu a po skvelej druhej štvrtine sa zdalo, že majú všetko pod kontrolou. Súper však v závere zabral a v jednom úseku sa dotiahol až na 4 body.

V druhom zápase a zároveň šlágri A-skupiny sa Francúzom podarilo zaskočiť favorizovaných hráčov USA. Nad trojnásobnými obhajcami zlatých olympijských medailí zvíťazili 83:76, keď sa im v druhom polčase podarilo zmazať desaťbodové manko. Ich ťahúňom bol s 28 bodmi Evan Fournier.

V úvodnom dueli B-skupiny Taliani zdolali Nemcov 92:82. Pred záverečnou štvrtinou prehrávali o dva body, ale Nemci nezvládli záver a štvrté dejstvo prehrali o štrnásť bodov. Austrália zdolala Nigériu 84:67.