< sekcia Basketbal

Basketbalisti prehrali v príprave s Portugalskom

Na snímke slovenskí basketbaloví reprezentanti. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Slováci sa na turnaji stretnú ešte s Angolou, duel je na programe vo štvrtok 22. júla o 19.30 h.

Matosinhos 21. júla (TASR) - Slovenskí basketbalisti zaznamenali v príprave na druhú fázu predkvalifikácie majstrovtiev sveta 2023 prvú prehru. Zverenci trénera Olega Meleščenka nestačili na medzinárodnom turnaji v Portugalsku na domácu reprezentáciu, ktorej podľahli 70:75. Slováci sa na turnaji stretnú ešte s Angolou, duel je na programe vo štvrtok 22. júla o 19.30 h.

Portugalsko - SLOVENSKO 75:70 (37:35)

Najviac bodov: Monteiro a Silva po 10, Amarante a Brito po 9 - Ihring 14, Brodziansky 14, Fusek 12

Oleg Meleščenko,
tréner Slovenska: "Pokračujeme v našej príprave, mali sme o niečo lepšieho súpera, ako bolo Írsko. Hneď sme mali problémy s agresívnou obranou. Len na konci sme našli nejaké veci, ktoré nám pomohli. Rátam s tým, že tento zápas nám prinesie oveľa viac ako mal, pretože my musíme teraz aj vedieť, že proti takej obrane musíme vždy hrať, lebo je to trochu iná úroveň. Všetko bolo v našich rukách, len rozhodnutia a veľa strát rozhodli zápas. Je veľmi dobré, že máme takéto stretnutia, mali by nás veľmi dobre pripraviť do bubliny."
Mário Ihring, hráč Slovenska: "Portugalci hrali prísnu obranu a tvrdo. My sme trochu poľavili, nevedeli sme sa chytiť našimi útokmi. Taktiež v obrane sme neboli stopercentní. Myslím si však, že sme bojovali, ale neboli sme pripravení na ich obranu. To nás stálo veľa zbytočných strát, oni z toho premieňali v protiútokoch. Na konci sme zabojovali, dotiahli sme sa, ale už to bolo trochu neskoro."