< sekcia Basketbal

Basketbalisti Prievidze triumfovali na palubovke Gravelines

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Zverenci trénera Miljana Čuroviča odohrajú ďalšie stretnutie v stredu 21. decembra o 18.00 h, v prievidzskej Niké aréne bude ich súperom turecký tím Demir Insaat Buyukcekmece.

Gravelines 13. decembra (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza vstúpili do druhej fázy Európskeho pohára FIBA víťazne, v úvodnom stretnutí L-skupiny triumfovali na palubovke francúzskeho BCM Gravelines-Dunkerque 98:95. Zverenci trénera Miljana Čuroviča odohrajú ďalšie stretnutie v stredu 21. decembra o 18.00 h, v prievidzskej Niké aréne bude ich súperom turecký tím Demir Insaat Buyukcekmece.

Prievidza nastúpila sebavedomo, od úvodu sa spoliehala na vysokú úspešnosť streľby a na výborne hrajúceho Jonesa. Hostia vyhrávali väčšinu prvej 10-minútovky, ale počas krátkeho výpadku inkasovali osem bodov za sebou, čím umožnili Gravelines vyrovnať skóre zápasu. Do druhej časti vstúpili zverenci trénera Miljana Čuroviča s jednobodovým náskokom - 28:27. Karta sa v druhej štvrtine obrátila, domáci zaznamenali v jej úvode šnúru 12:0 a od svojho súpera sa dokázali výraznejšie odtrhnúť. Francúzsky celok mal podkošovú prevahu, po prvom polčase mu priniesla vedenie 53:42.

Polčasová prestávka Prievidžanom prospela, z dvojciferného manka ukrojili v tretej štvrtine pár bodov. Svojmu súperovi sa herne vyrovnali a pred záverečnými desiatimi minútami prehrávali 65:73. Úspešný comeback pokračoval, päť minút pred koncom zápasu sa Batinovi podarilo trojkou stiahnuť na rozdiel jediného bodu. O pár desiatok sekúnd neskôr dokonca dostal Marič Prievidzu do vedenia 84:83, na čo domáci reagovali oddychovým časom. Záver priniesol podľa očakávaniu drámu, pevnejšie nervy ukázali hostia. Marič sa z čiary trestných hodov nemýlil a svojmu tímu priniesol na úvod cenné víťazstvo.

Európsky pohár FIBA - F-skupina:

BCM Gravelines-Dunkerque - BC Prievidza 95:98 (53:42)

zostavy a body:
Gravelines: Cobbs 29, Gibson 21, Solomon 17, Hesson 13, Henry 6 (Keita 7, Raposo 2, Djimarabaye a Hannequin 0)

Prievidza: Jones 30, Marič 21, Batina 17, Dramičanin 13, Körner 3 (Miljanič 7, Ihring 5, Jašš 2)

TH: 23/17 - 12/10, fauly: 16 - 22, trojky: 4 - 14, rozhodovali: Cmikiewicz (Poľ.), Manos (Gréc.), Mitrovski (Mac.)
štvrtiny: 27:28, 26:14, 20:23, 22:33