Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Basketbal

Basketbalisti Svitu vyhrali v Česko-slovenskom pohári nad Handlovou

Ilustračná fotka. Foto: TASR

BC Komárno zvíťazilo po veľkej dráme nad Olomouckom 68:66 a v piatok o 13.00 h si zahrá o 5. miesto so Svitom.

Praha 15. februára (TASR) - Basketbalový československý pohár vyvrcholí československým finále. Patrioti Levice zvíťazili v semifinálovom stretnutí nad BK ARMEX Děčín 96:81 a o víťaznú trofej si tak zahrajú nasadené jednotky turnaja. V piatok 16. februára o 19.00 h nastúpi úradujúci majster Slovenska proti ERA Basketball Nymburk, ktorý v semifinále zdolal rivala z domácej súťaže USK Praha 71:55.

Druhý hrací deň turnaja odštartoval slovenským súbojom o 5. až 8. miesto. Iskra Svit v ňom zdolala ligového konkurenta MBK Baník Handlová 83:62. Aj druhý zástupca Niké Slovenskej basketbalovej ligy dokázal uspieť v súbojoch o umiestnenie, BC Komárno zvíťazilo po veľkej dráme nad Olomouckom 68:66 a v piatok o 13.00 h si zahrá o 5. miesto so Svitom.