Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Basketbal

Basketbalistky Good Angels Košice v druhom zápase FIBA prehrali

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Hráčky domáceho tímu rýchlo viedli 4:0, následne aj 7:0 a do 5. minúty narástol náskok tureckého tímu až na trinásť bodov - 13:0.

Istanbul 3. novembra (TASR) - Basketbalistky Good Angels prehrali vo svojom druhom zápase D-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke tureckého tímu Yakin Dogu Üniversitesi 46:70. O víťazovi rozhodla prakticky už prvá štvrtina, ktorú Košičanky prehrali o trinásť bodov (5:18). Hráčky trinásťnásobného slovenského majstra sa v EP FIBA najbližšie predstavia v stredu 9. novembra na palubovke gréckeho družstva Olympiakos Pireus.

V tureckom Istanbule na seba narazili tímy, ktoré vo svojich prvých zápasoch zvíťazili. Už úvodné minúty naznačili, kto môže pomýšľať na triumf aj v druhom zápase. Hráčky domáceho tímu rýchlo viedli 4:0, následne aj 7:0 a do 5. minúty narástol náskok tureckého tímu až na trinásť bodov - 13:0. Až za tohto stavu sa Košičanky prvýkrát presadili, keď v polovici prvej štvrtiny Žirková premenila jeden z dvoch trestných hodov. Košičanky sa v úvodnej štvrtine dopúšťali mnohých chýb a zvyšovanie bodového odstupu domácich pribrzdili až striedania. Hostky prvú štvrtinu aj tak prehrali o priepastných trinásť bodov (18:5).

Aj druhá časť bola v réžii hráčok Yakin Dogu. Bálintovej trojka síce na chvíľu oživila nádej Košičaniek na lepší výsledok (21:12), ale hráčky tureckého družstva naďalej kontrolovali hru a udržiavali si pohodlný náskok. Aj preto vyznel prvý polčas jednoznačne v ich prospech - 30:16.

Snahu Košičaniek o zdramatizovanie zápasu domáce hráčky otupili v tretej časti. Naďalej si udržiavali pohodlný náskok, naopak Košičanky nevedeli nájsť účinný recept na výrazné zdramatizovanie skóre. V záverečnej časti sa zápas už iba dohrával a hráčky tureckého družstva v nej ešte zvýšili svoj náskok. Slovenský tím si z Turecka odniesol vysokú prehru rozdielom 24 bodov.

D-skupina Európskeho pohára FIBA:

Yakin Dogu Üniversitesi - Good Angels Košice 70:46 (30:16)

Najviac bodov Yakin Dogu:
Carsonová 16, Robinsonová 15, Eldebrinková 10, zostava a body Good Angels: Bálintová 6, Oblaková 4, Jurčenková 4, Stehlíková 2, Kupčíková 2 (Baughová 12, Allenová 9, Žirková 5, Janoščíková 2, Baburová 0). Rozhodovali: Glišič, Bijedič, Rossi, TH: 22/18 - 7/2, trojky, 4 - 2, os. chyby: 13:21, 200 divákov.