< sekcia Basketbal

Boston triumfoval na palubovke Miami a vyrovnal stav série na 1:1

Hráč Bostonu Celtics Jayson Tatum (0) dribluje s loptou cez Tylera Herra z Miami Heat v 1. zápase semifinále play off zámorskej basketbalovej NBA v Miami 19. mája 2022. Foto: TASR/AP

Jayson Tatum strelil 27 bodov za hostí, ktorým sa do zostavy vrátili Marcus Smart aj Al Horford.

New York 20. mája (TASR) - Basketbalisti Bostonu Celtics uspeli v druhom stretnutí semifinále play off NBA na palubovke Miami Heat 127:102. Stav finálovej série Východnej konferencie vyrovnali na 1:1 na zápasy.

Jayson Tatum strelil 27 bodov za hostí, ktorým sa do zostavy vrátili Marcus Smart aj Al Horford. Smart takmer dosiahol triple double, keď si pripísal 24 bodov, 12 asistencií a 9 doskokov.

Boston prevzal kontrolu nad duelom v prvej štvrtine, keď prehrával o desať, no nasledujúci úsek hry vyhral 60:21. Po polčase viedol o 25 bodov, čo sa tomuto tímu s dlhou históriou doteraz v play off ešte nikdy nepodarilo. Predtým mal najväčší náskok do prestávky 22 bodov proti Chicagu v roku 2009. "Našťastie, tento duel sa počíta iba ako jedna prehra. Hráči majú dosť skúseností, aby si to uvedomili. Súper hral mimoriadne dobre. My musíme prísť na to, ako zareagovať," zhodnotil neúspešné vystúpenie hráčov Miami tréner Erik Spoelstra podľa agentúry AP.

Boston viedol v úvodnom meraní síl celý prvý polčas, o triumf prišiel po prestávke. V druhom stretnutí už obrat nedopustil. "Mali sme dobrú príležitosť dostať sa do vedenia v sérii, no premrhali sme ju. Hráči prejavili hrdosť. Vedeli, že dokážu hrať lepšie, a potvrdili to," vyzdvihol zverencov kouč Bostonu Ime Udoka.