< sekcia Basketbal

Bucks vstúpili do play off prehrou s Miami, Antetokunmpo sa zranil

Na snímke zranený Jannis Antetokunmpo 17. apríla 2023. Foto: TASR/AP

Domáci Jannis Antetokunmpo odstúpil z hry už v úvode druhej štvrtiny, keď po faule Kevina Lovea tvrdo dopadol na dolnú časť chrbta.

New York 17. apríla (TASR) - Basketbalistom Milwaukee Bucks sa nevydaril vstup do play off NBA. Víťaz základnej časti prehral v úvodnom zápase série 1. kola doma s Miami 117:130. Jimmy Butler sa na triumfe Heat podieľal 35 bodmi a 11 asistenciami.

Zápas nedohrali pre zranenia dvaja elitní hráči. Domáci Jannis Antetokunmpo odstúpil z hry už v úvode druhej štvrtiny, keď po faule Kevina Lovea tvrdo dopadol na dolnú časť chrbta. Neskôr v druhej časti si zlomil ruku aj Tyler Herro, jeden z lídrov Miami. Najlepším strelcom Bucks bol Khris Middleton s 33 bodmi.

Milwaukee si najlepšiu bilanciu po základnej časti zabezpečilo 5. apríla a odvtedy sa žiaden ich hráč základnej zostavy na palubovke neobjavil, až teraz. "Hrali veľmi dobre, bolo vidno, že sú v rytme. Neustále sa tlačili pod kôš, dostávali sa k trestným hodom. Musíme veľa vecí zmeniť, predovšetkým sa nemôže zopakovať náš zlý štart do duelu," zhodnotil zápas podľa AP rozohrávač Jrue Holiday, ktorý v stretnutí zaznamenal double double 16 bodov a 16 asistencií. Bucks zatiaľ nevedia, či budú mať v ďalšom stretnutí k dispozícii svojho gréckeho lídra. "Prvý röntgen sa zdal byť v poriadku. Uvidíme, aké to bude zajtra, keď vstane," informoval kouč Milwaukee Mike Budenholzer.

Štart do vyraďovacej časti vyšiel obom tímom z Los Angeles, ktoré zvíťazili na palubovkách vyššie nasadených súperov. Lakers uspeli na pôde Memphisu 128:112 a Clippers triumfovali vo Phoenixe 115:110.

Grizzlies sa sústredili na obranu LeBrona Jamesa a taktika im pomerne vychádzala, štvornásobný MVP finále bol až štvrtý najlepší strelec svojho tímu s 21 bodmi. Lenže pri jeho zdvojovaní musel byť niekto voľný a Lakers tak objavili nečakaných hrdinov. Japonský krídelník Rui Hačimura dal z pozície náhradníka 28 bodov, z toho 21 v druhom polčase. Druhým najlepším strelcom bol rozohrávač Austin Reaves, ktorý si zapísal 23 bodov, vrátane deviatich v sérii počas rozhodujúcich momentov v závere. "V druhom polčase sme sa dostali do dobrého rytmu. Neustále sme si posúvali loptu a úspešné strely skrátka chodili za mnou," popísal príčiny úspechu Hačimura.

Phoenix vôbec prvýkrát v sezóne prehral v zostave s Kevinom Durantom, ktorý bol najlepší strelec mužstva s 27 bodmi a pridal i 11 asistencií. Suns prehrávali už po prvej štvrtine 18:30. "Určite budeme musieť mať lepší štart. Všetko je o tom, ako dokážete zareagovať na súpera, keď sa mu niečo podarí," povedal dvojnásobný MVP finále Durant.

Pozíciu najvyššie nasadeného tímu Západnej konferencie potvrdil Denver, ktorý na úvod 1. kola zdolal doma Minnesotu 109:80.