Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Basketbal

NBA: LeBron James je najmladším hráčom, ktorý dosiahol 28.000 bodov

Basketbalista Cleveland Cavaliers LeBron James. Foto: TASR/AP

Urobili bodovú šnúru, ale zápas sme mali stále vo vlastných rukách. Potrebovali sme zakončiť viacero dôležitých akcií, čo sa nám podarilo, to bolo napokon aj rozhodujúce, povedal James po víťazstve.

Washington 5. februára (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers triumfovali v noci na nedeľu v NBA na palubovke New Yorku Knicks 111:104.

Tridsaťdvaročný líder obhajcu celkového prvenstva LeBron James sa stal podľa oficiálneho webu zámorskej súťaže najmladším hráčom, ktorý dosiahol hranicu 28.000 bodov. Pri tomto víťazstve Clevelandu nastrieľal 32 bodov.

"Urobili bodovú šnúru, ale zápas sme mali stále vo vlastných rukách. Potrebovali sme zakončiť viacero dôležitých akcií, čo sa nám podarilo, to bolo napokon aj rozhodujúce," povedal James. Cavaliers zvíťazili nad Knicks v deviatom vzájomnom stretnutí za sebou. Po krátkej absencii zaujal 23 bodmi a 16 doskokmi Kevin Love: "Celkovo sa cítim dobre. Myslím si, že v dueloch na pôde súpera sa vieme vrátiť k našej hre na sto percent."

Hráči minulosezónneho neúspešného finalistu Golden State Warriors prehrali v kalifornskom derby, v Sacramente podľahli 106:109 po predĺžení. Pre "bojovníkov" to bola iba ôsma prehra v prebiehajúcom ročníku profiligy, na konte majú 43 víťazstiev. Warriors dohrávali zápas bez svojho trénera Stevea Kerra, tri minúty pred koncom tretej štvrtiny ho vylúčili.

"Máme to, čo sme si zaslúžili. Bol to jeden z najhorších zápasov, aké sme túto sezónu odohrali. Nemali sme žiaden cieľ, loptu sme si neposúvali. Nespoznával som svoj tím. Zaslúžil som si vylúčenie. Nemám žiadne výčitky, bol som nahnevaný," citovala agentúra AP Kerra. Golden State prehralo už v treťom predĺžení v aktuálnom ročníku, ani v jednom prípade zatiaľ nevyšlo z extra porcie minút ako víťaz.

NBA - sumáre:

ATLANTA HAWKS - ORLANDO MAGIC 113:86 (35:24, 30:15, 26:26, 22:21)
Najviac bodov: Hardaway a Millsap po 21, Schröder 17 (10 asistencií) - Gordon 16, Green a Vučevič po 12, 16.691 divákov.

INDIANA PACERS - DETROIT PISTONS 105:84 (30:32, 26:26, 26:14, 23:12)
Najviac bodov: George 21, Allen 18 (11 doskokov), Jefferson, Miles, Teague a Turner po 13 - Morris 19, Leuer 14, Drummond 13, 17.660 divákov.

WASHINGTON WIZARDS - NEW ORLEANS PELICANS 105:91 (24:18, 29:31, 37:34, 25:8)
Najviac bodov: Wall 24 (13 asistencií), Morris 18, Beal, Gortat (17 doskokov) a Porter po 12 - Davis 25 (10 doskokov), Evans a Jones po 15, 19.651 divákov.

MIAMI HEAT - PHILADELPHIA 76ERS 125:102 (32:17, 32:35, 36:23, 25:27)
Najviac bodov: Whiteside 30 (20 doskokov), Dragič a Johnson po 16 - Ilyasova 21, Henderson a Holmes po 12, 19.754 divákov.

NEW YORK KNICKS - CLEVELAND CAVALIERS 104:111 (25:34, 20:30, 23:20, 36:27)
Najviac bodov: Jennings 23 (10 asistencií), Anthony a Lee po 17 - James 32 (10 asistencií), Love 23 (16 doskokov), Frye 14, 19.812 divákov.

MINNESOTA TIMBERWOLVES - MEMPHIS GRIZZLIES 99:107 (31:15, 17:33, 19:21, 32:38)
Najviac bodov: Towns 27 (16 doskokov), Wiggins 23, Rubio 14 - Green 29, Conley 20, Ennis 13, 15.081 divákov.

PHOENIX SUNS - MILWAUKEE BUCKS 112:137 (25:45, 41:29, 23:27, 23:36)
Najviac bodov: Booker 31, Chriss 27, Bledsoe a Tucker po 13 - Antetokounmpo 30 (12 doskokov), Teletovič 19, Parker 18, 17.192 divákov.

SAN ANTONIO SPURS - DENVER NUGGETS 121:97 (30:27, 26:23, 35:22, 30:25)
Najviac bodov: Leonard 19, Ginobili, Parker a Simmons po 18 - Murray 20, Jokič 11, Chandler 10, 18.418 divákov.

UTAH JAZZ - CHARLOTTE HORNETS 105:98 (23:28, 29:16, 21:38, 32:16)
Najviac bodov: Hayward 33, Hill 25, Johnson 18 - Walker 18, Williams 16 (12 doskokov), Kaminsky 15, 19.911 divákov.

SACRAMENTO KINGS - GOLDEN STATE WARRIORS 109:106 pp (27:31, 29:25, 26:26, 16:16 - 11:8)
Najviac bodov: Cousins 32 (12 doskokov), Collison 18, Cauley-Stein 14 - Curry 35, Thompson 26, Green 16, 17.608 divákov.